Maxportal je godinama pratio maratonsko suđenje pred Županijskim sudom u Zagrebu u predmetu USKOK-a tzv. “HPB BANKOMAT” koji je nakon više od 14 godina trajanja okončan oslobađajućom presudom za sve optužene u tom predmetu. Maxportal je u proteklim godinama nazočio na brojnim raspravama tog najdužeg maratonskog predmeta USKOK-a tzv. „HPB Bankomat“ pa tako i na iznošenju obrane i završene riječi optuženih te i izricanju presude dana 4. svibnja 2023 godine.
Objavljeni su i video zapisi sa završne riječi Slavena Čolaka kao jednog od optuženih u tom kaznenom postupku, a u kojoj završnoj riječi su i svi nazočni mediji ( a nazočni su bili gotovo svi) imali priliku i javno te neposredno pred Županijskim sudom u Zagrebu saznati za mnogobrojne konkretno navedene teške oblike zlouporaba i nezakonitosti počinjenih od strane Državnog odvjetništva i USKOK-a te njihovih odgovornih službenih osoba u svim fazama postupka tzv. „HPB Bankomat“, i u fazi predistražnih radnji, i u fazi istrage, i u fazi podnošenja optužnice, i pred optužnim vijećem Županijskog suda u Zagrebu, i pred raspravnim vijećem Županijskog suda u Zagrebu.
Maxportal će u ovom serijalu od 100 nastavaka objaviti više od 100 teških oblika prijavljenih i dokumentiranih zlouporaba i nezakonitosti počinjenih tijekom razdoblja prosinac 2009. godine – 2024. godine od strane državnih i pravosudnih tijela i institucija te njihovih odgovornih osoba kojima je onemogućena realizacija projekta Fantasyland Šmidhen te godinama nezakonito vršen progon neviđenih razmjera nad Slavenom Čolakom i grupacijom Fantasyland iz Samobora,
Prijave za višegodišnje zlouporabea i nezakonitostima odnose se Državno odvjetništvo RH, USKOK, ŽDO Zagreb i MUP te njihove odgovorne službene osobe ( Sani Ljubičić, Saša Manojlović i dr.), Hrvatski fond za privatizaciju (HFP), Agencija za upravljanje državnom imovinom (AUDIO) i Centar za restrukturiranje i prodaju (CERP) kao pravni slijednik HFP-a i AUDIO te njihove odgovorne osobe (Vedran Duvnjak – predsjednik HFP-a i ravnatelj AUDIO, Dubravka Jakić Maurman – pravna služba HFP-a i dr.), Hrvatska poštanska banka d.d. te njene odgovorne osobe (Čedo Maletić – predsjednik uprave HPB d.d. i dr.), itd.
Kako smo već i prethodno objavili, pri kraju je izrada dokumentarnog filma pod nazivom „Institucionalni kriminal – Kako je onemogućena realizacija projekta Fantasyland Šmidhen?!“ čija se promocija očekuje u jesen ove godine.
TUŽITELJICA SANI LJUBIČIĆ LAŽNO ISKAZIVALA PRED ISTRAŽNIM SUCEM ŽUPANIJSKOG SUDA U ZAGREBU, KRIVOTVORILA SLUŽBENU DOKUMENTACIJU, IZRADILA ISKONSTRUIRANU OPTUŽNICU I OVJERAVALA NEISTINITI SADRŽAJ…
U ovom serijalu objavljujemo kaznenu prijavu Slavena Čolaka i društava Fantazija iz Samobora protiv Sani Ljubičić koja se tereti da je u predmetu USKOK-a br. K-US-148/09, IS-US-18/09 tzv. „HPB Bankomat“ kao službena osoba na mjestu zamjenice ravnatelja USKOK-a donijela i potpisala rješenje USKOK-a br. K-US-148/09 od 30. prosinca 2009.g. za određivanje istražnog pritvora protiv uhićenika Borisa Šimunića ovjereno službenim pečatom u kojem se neistinito navodi, između ostalog da su društva Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o., Fantazija zabavni park d.o.o., Fantazija hoteli d.o.o. i Fantazija sport d.o.o. kreditirani od Hrvatske poštanske banke d.d. u znatnim iznosima.
Sve to unatoč činjenici da Hrvatska poštanska banka d.d. nikada nije kreditirala niti Slavena Čolaka niti društva Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o., Fantazija hoteli d.o.o., Fantazija zabavni park d.o.o. i Fantazija sport, slijedom čega je ista postupala svjesno i s namjerom nanošenja štete velikih razmjera prema Slavenu Čolaku i društvima Fantazija iz Samobora nad kojima je bez ikakve zakonske osnove pokrenula istragu i kriminalističko istraživanje koje je protivno zakonu trajalo više od 8 (osam ) godina, zaključno sve do 30. svibnja 2018.g. kada je Županijsko državno odvjetništvo u Osijeku donijelo državnoodvjetničku odluku u predmetu br. KR-DO-704/2015 (prethodno predmet USKOK-a i ŽDO Zagreb br. 686/2010 (KR-US-1132/09 – K-US-148/09, IS-US-18/09) kojom je utvrđeno da „analizom prikupljenih pravno relevantnih podataka i dokaza nije utvrđeno postojanje osnovane sumnje na počinjenje kaznenih djela“.
U toj kaznenoj prijavi Slavena Čolaka i društava Fantazija iz Samobora oznake KP–S-01/2019 od 25.04.2019.g. protiv tužiteljice Sani Ljubičić navodi se između ostalog slijedeće:
„…niti I prijavitelj Slaven Čolak, niti društva Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o., Fantazija zabavni park d.o.o., Fantazija hoteli d.o.o. i Fantazija sport d.o.o. nikada nisu bili korisnici niti jednog kredita u Hrvatskoj poštanskoj banci d.d., te nikada niti jedno od društava u vlasništvu I prijavitelja Slavena Čolaka nije kreditirano od strane Hrvatske poštanske banke d.d., slijedom čega postupanje prijavljene zamjenice ravnatelja USKOK-a Sani Ljubičić koja je kao službena osoba sačinila, potpisala i službenim pečatom ovjerila službeni dokument sa neistinitim sadržajem (Rješenje USKOK-a br. K-US-148/09 od 30. prosinca 2009.g.) predstavlja zlouporabu i nezakonito postupanje svjesno i s namjerom činjenja štete I-V prijaviteljima koji su zbog takvog nezakonitog postupanja prijavljene Sani Ljubičić bez ikakve zakonske osnove bili izloženi progonu neviđenih razmjera koji je ista kao službena osoba USKOK-a pokrenula, vodila i nadzirala tijekom razdoblja 2009.g. – 2015.g.,…
Slijedom navedenog, iz ove kaznene prijave nesporno proizlazi zlouporaba i nezakonito postupanje prijavljene zamjenice ravnatelja USKOK-a Sani Ljubičić koja je kao službena osoba donijela, potpisala i službenim pečatom ovjerila rješenje USKOK-a br. K-US-148/09 od 30. prosinca 2009.g. u kojem se neistinito navodi da su društva Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o., Fantazija zabavni park d.o.o., Fantazija hoteli d.o.o. i Fantazija sport d.o.o. kreditirani od Hrvatske poštanske banke d.d. u znatnim iznosima, a sve to unatoč činjenici da Hrvatska poštanska banka d.d. nikada nije kreditirala niti jedno od prethodno navedenih društava iz grupacije Fantasyland, pa tako niti II prijavitelja Fantazija projekt d.o.o., III prijavitelja Fantazija vodeni park d.o.o., IV prijavitelja Fantazija hoteli d.o.o., V prijavitelja Fantazija zabavni park d.o.o.,…
Prijavitelji ovim putem podnose kaznenu prijavu protiv prijavljene zamjenice ravnatelja USKOK-a Sani Ljubičić koja je prethodno opisanim zlouporabama i nezakonitim postupanjem prouzročila materijalnu i ostale oblike štete I, II, III, IV i V prijaviteljima na način da je kao službena osoba u predmetu USKOK-a br. K-US-148/09, IS-US-18/09 tzv. „HPB Bankomat“ donijela, potpisala i službenim pečatom ovjerila rješenje USKOK-a br. K-US-148/09 od 30. prosinca 2009.g. u kojem se neistinito navodi da su društva Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o., Fantazija zabavni park d.o.o., Fantazija hoteli d.o.o. i Fantazija sport d.o.o. kreditirani od Hrvatske poštanske banke d.d. u znatnim iznosima, čime je ista kao službena osoba pokrenula istragu i kriminalističko istraživanje nad I-V prijaviteljima koji su zbog takvog nezakonitog postupanja prijavljene Sani Ljubičić bez ikakve zakonske osnove bili izloženi progonu neviđenih razmjera, posljedično tome i medijskom linču i zaustavljanju svih poslovnih procesa, a sve to svjesno i s namjerom nanošenja štete velikih razmjera I-V prijaviteljima čineći pri tome kaznena djela zlouporaba položaja i ovlasti iz čl. 337, stavak 1,2 i 4 KZ-a iz 97 god., krivotvorenje službene isprave iz čl. 312 KZ-a iz 97 god., ovjeravanje neistinitog sadržaja, i dr.“
Također, u napomeni kaznene prijave Slavena Čolaka i društava Fantazija iz Samobora oznake KP–S-01/2019 od 25.04.2019.g. protiv tužiteljice Sani Ljubičić navodi se između ostalog slijedeće:
„O nezakonitom postupanju Državnog odvjetništva Republike Hrvatske, Ureda za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta i Županijskog državnog odvjetništva u Zagrebu i Osijeku dovoljno govori činjenica da je istraga i kriminalističko istraživanje provedeno i nad Ugovorom u pravu građenja za čije je sklapanje data ne samo suglasnost Vlade RH, već i Državnog odvjetništva RH, te da je Državno odvjetništvo tek nakon više od 8 godina trajanja istrage i kriminalističkog istraživanja utvrdilo da je ugovor o pravu građenja sklopljen sukladno zakonu bez ijedne utvrđene nepravilnosti.
Za takvo što utvrditi zasigurno nije bilo potrebno više od nekoliko dana, a Državnom odvjetništvu i USKOK-u je trebalo više od 8 godina, što predstavlja teški oblik zlouporabe i nezakonitog postupanja što zahtjeva i hitno poduzimanje odgovarajućih mjera protiv odgovornih osoba koje su takvim postupanjem prouzročili štetu grupaciji Fantasyland i dr., te Republici Hrvatskoj koja sukladno zakonu snosi odgovornost za nastalu štetu.
Sukladno zakonu, državni odvjetnici i njihovi zamjenici ne smiju biti pozvani na odgovornost za izraženo pravno mišljenje u predmetima koji su im dodijeljeni u rad, ali itekako trebaju biti pozvani na odgovornost ako se radi o kršenju zakona, te nezakonitom i nepravilnom radu državnih odvjetnika ili njihovih zamjenika kao što je u predmetnom slučaju riječ.
I člankom 6. Zakona o državnom odvjetništvu je regulirano kako „Glavni državni odvjetnik RH, državni odvjetnik te zamjenik glavnog državnog odvjetnika ili zamjenik državnog odvjetnika ne smije biti pozvan na odgovornost za izraženo pravno mišljenje u predmetu koji mu je dodijeljen u rad, „osim ako se radi o kršenju zakona od strane Glavnog državnog odvjetnika, državnog odvjetnika ili zamjenika glavnog državnog odvjetnika koje je kažnjivo djelo“.
Pojedine odgovorne osobe državnog odvjetništva, ali i Ministarstva pravosuđa očito su zanemarile završni dio čl. 6 Zakona o državnom odvjetništvu koji glasi „osim ako se radi o kršenju zakona od strane Glavnog državnog odvjetnika, državnog odvjetnika ili zamjenika glavnog državnog odvjetnika koje je kažnjivo djelo“.
Da su nadležna tijela i institucije sukladno zakonu proveli inspekcijske nadzore i postupali po prijavama i opetovanim pisanim zamolbama I-V prijavitelja Slavena Čolaka, Fantazija projekt d.o.o. i dr., već bi odavno bile sankcionirane odgovorne osobe Županijskog državnog odvjetništva u Zagrebu, Ureda za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta, Državnog odvjetništva RH i Županijskog državnog odvjetništva u Osijeku koje su protivno zakonu više od 8 (osam) godina provodile istragu i kriminalističko istraživanje protiv tvrtki iz grupacije Fantasyland i njihovih odgovornih osoba.
I glavni državni odvjetnik gdin. Dražen Jelenić kao bivši predsjednik Državnoodvjetničkog vijeća izvijestio je dopisom broj: DOV-4/2015-29 od 11. listopada 2017.g. kako su podnesci prijavitelja Slavena Čolaka, Fantazija projekt d.o.o. i dr. kojima se traži provođenje inspekcijskih nadzora nad radom Državnog odvjetništva Republike Hrvatske, Ureda za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta i Županijskog državnog odvjetništva u Zagrebu, osim Državnoodvjetničkom vijeću „dostavljeni i tijelima koja su po istima nadležna postupati“, a što do današnjeg dana nije učinjeno.
Obzirom na prethodno navedeno, molimo žurno postupanje po ovoj kaznenoj prijavi radi sprečavanja nastanka daljnje štete koju sukladno zakonu snosi Republika Hrvatska zbog nezakonitog i nepravilnog rada pravosudnih tijela i institucija, te njihovih odgovornih osoba, slijedom čega se ova kaznena prijava dostavlja na znanje i nadležnim instancama u Europskoj uniji kojoj i Republika Hrvatska pripada kao punopravna članica.“
Prethodno opisano nezakonito postupanje USKOK-a i tužiteljice Sani Ljubičić koji su pred istražnim sucem Županijskog suda u Zagrebu Krešimirem Devčićem lažno prikazali da su društva Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o., Fantazija zabavni park d.o.o., Fantazija hoteli d.o.o. i Fantazija sport d.o.o. kreditirani od Hrvatske poštanske banke d.d. u znatnim iznosima, imalo je za posljedicu da su USKOK i PNUSKOK tijekom istrage i kriminalističkog istraživanja u predmetu tzv. „HPB Bankomat“ dana 28.01.2010. godine izuzeli iz arhive HFP-a poslovnu dokumentaciju vezanu uz poslovni odnos između HFP-a i Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o., Fantazija hoteli d.o.o. i Fantazija zabavni park d.o.o. temeljem Ugovora o pravu građenja koji je između HFP-a i Fantazija projekt d.o.o. zaključen 2007. godine uz suglasnost Vlade RH, te potom dana 18.02.2010.g. izuzeli dokumentaciju od grupacije Fantasyland i predsjednika uprave Slavena Čolaka, izuzeli dokumentaciju sa Trgovačkog suda u Zagrebu vezanu uz kupnju zemljišta i objekata Šmidhen upisanih u zk.ul. 4268 k.o. Samobor.
Potom su izuzeli i dokumentaciju sa Trgovačkog suda u Zagrebu vezanu uz povećanje temeljnog kapitala društva Fantazija projekt d.o.o., itd. te tijekom istrage i kriminalističkog istraživanja ispitali više desetaka osoba vezano uz projekt Fantasyland Šmidhen u Samoboru, pa tako između ostalih ispitali zaposlenike i odgovorne osobe društava Fantazija projekt d.o.o. i dr., predsjednika HFP-a Vedrana Duvnjaka te i čitav niz ostalih djelatnika HFP-a, gradonačelnika i pročelnika Grada Samobora te brojne djelatnike Upravnog odjela Grada Samobora za prostorno uređenje, gradnju i zaštitu okoliša, ispitali odgovorne osobe društva GEO BIM d.o.o. iz Samobora koje je izradilo parcelacijski elaborat vodenog parka.
Između ostalih ispitali su i tadašnjeg glavnog izvršnog direktora grupacije Fantasyland Artura Gedike te predsjednika Uprave Fantazija projekt d.o.o. Slavena Čolaka i dr. slijedom čega je realizacija projekta Fantasyland Šmidhen 2010. godine potpuno zaustavljena a ispred Državnog odvjetništva, USKOK-a, PNUSKOK-a i Ministarstva unutarnjih poslova deseci službenih osoba po lažnim prijavama HFP-a provodili su opsežnu istragu i kriminalističko istraživanje nad Slavenom Čolakom te društvima Fantazija projekt d.o.o. i dr. i njihovim odgovornim osobama.
Potom je zamjenica ravnatelja USKOK-a Sani Ljubičić tijekom razdoblja 2010.g. – 2012.g. kao službena osoba USKOK-a izradila više iskonstruiranih optužnica tzv. „HPB Bankomat“ u kojima je pred Županijskim sudom lažno prikazivala neistinite podatke koji su u potpunoj suprotnosti sa stvarnim činjeničnim stanjem i pribavljenom dokaznom dokumentacijom tijekom istrage koja je izvršena upravo po njenom nalogu a nakon čega je ista kao službena osoba USKOK-a pred optužnim vijećem Županijskog suda u Zagrebu lažno prikazala da je Slaven Čolak korisnik kredita u Hrvatskoj poštanskoj banci d.d. evidentiran u kreditnom portfelju HPB-a kao korisnik kredita te lažno prikazala da se vještačio cjelokupni portfelj kredita Hrvatske poštanske banke d.d. pa da iz tog razloga u odnosu na Slavena Čolaka i više ostalih optuženika nije bilo potrebno izdavanje pisanog naloga USKOK-a za vještačenje sukladno obvezujućoj odredbi iz članka 309. Zakona o kaznenom postupku (a sve to protivno zakonu te unatoč činjenici da je Sani Ljubičić kao službena osoba imala prethodna saznanja koje proizlaze iz istrage i kriminalističkog istraživanja da Slaven Čolak nikada nije bio korisnik niti jednog kredita u Hrvatskoj poštanskoj banci d.d. upravo identično kao što niti jedna tvrtka u vlasništvu Slavena Čolaka nije bila korisnik kredita u Hrvatskoj poštanskoj banci d.d. te imala i saznanja da nikada nije vještačen cjelokupni kreditni portfelj Hrvatske poštanske banke d.d.).
U ovom serijalu objavljujemo I kaznenu prijavu Slavena Čolaka protiv Sani Ljubičić kojom se ista tereti da je kao službena osoba izradila i potpisala te službenim pečatom ovjerila optužnicu tzv. „HPB Bankomat“ sa iskonstruiranim i neistinitim navodima u kojoj je lažno prijavila – optužila Slavena Čolaka, te Borisa Šimunića kao korisnika kredita br. 5301724508 u iznosu od 33.600.000,00 kuna neistinito navodeći da je Hrvatska poštanska banka plasirala Borisu Šimuniću kredit br. 5301724508 u iznosu od 33.600.000,00 kuna čime je Hrvatska poštanska banka d.d. navodno oštećena u iznosu od 33.600.000,00 kuna, te da je time navodno stečena protupravna imovinska korist korisnika kredita Borisa Šimunića i Slavena Čolaka u iznosu od 33.600.000,00 kuna a što nije bilo niti teoretski moguće obzirom da je Hrvatska poštanska banka d.d. (a što proizlazi i iz dokazne dokumentacije koja je pribavljena tijekom istrage koja je provedena upravo po nalogu Sani Ljubičić) sredstva iz odobrenog kreditnog plasmana br. 5301724508 u iznosu od 33.600.000,00 kuna direktno doznačila na račun Trgovačkog suda u Zagrebu kao dio kupovnine za kupnju dijela nekretnine Šmidhen iz zk.ul.4268 k.o. Samobor površine 202 404 m2, a na kojoj nekretnini je i na današnji dan uknjižena Hrvatska poštanska banka d.d. kontinuirano od 26. lipnja 2006.g., sada već više od 18 godina te je za odobreni kreditni plasman br. 5301724508 u iznosu od 33.600.000,00 kuna (cca 4,5 milijuna EUR-a) HPB d.d. pod teret Banke stavio hipotekarni kolateral procijenjene vrijednosti veće od 17 milijuna EUR-a.
Nadalje, prijavljeno je i nezakonito postupanje tužiteljice Sani Ljubičić koje je kao službena osoba lažno prikazivala pred Županijskim sudom u Zagrebu i hrvatskom javnosti da je Hrvatska poštanska banka odobrila kreditni plasman br. 5301724508 u iznosu od 33.600.000,00 kuna bez ikakvih sredstava osiguranja čime je Hrvatska poštanska banka d.d. navodno oštećena u iznosu od 33.600.000,00 kuna, a sve to unatoč činjenici da je iz dokazne dokumentacije pribavljene tijekom istrage koja je izvršena upravo po nalogu tužiteljice Sani Ljubičić jasno proizlazilo da je za odobreni kreditni plasman br. 5301724508 u iznosu od 33.600.000,00 kuna (cca 4,5 milijuna EUR-a) HPB d.d. pod teret Banke stavio hipotekarni kolateral procijenjene vrijednosti od 17 milijuna EUR-a te jasno proizlazilo i da je po tom kreditnom plasmanu HPB d.d. br. 5301724508 u iznosu od 33.600.000,00 kuna u razdoblju 2006.g. – travnja 2009.g. uplaćeno u korist HPB d.d. više od 15 milijuna kuna po osnovi kamata, naknada i drugih troškova, itd.
U konačnici, medijski najeksponiraniji kazneni postupak tzv. “HPB BANKOMAT” je nakon više od 14 godina trajanja okončan oslobađajućom presudom za sve optužene u tom predmetu te je presudom Županijskog suda u Zagrebu utvrđeno u cijelosti postupanje sukladno zakonu i propisanim procedurama od strane Slavena Čolaka i društava Fantazija projekt d.o.o. i dr. u vlasništvu Slavena Čolaka kao i utvrđeno da Slaven Čolak nije počinio nikakvo kazneno djelo „jer niti jedan provedeni dokaz ne upućuje, a kamoli da bi dokazao navedenu tvrdnju.“
NARUŠAVANJE PRAVNE SIGURNOSTI I NAČELA PRESUMPCIJE NEVINOSTI OD STRANE VRHOVNOG SUDA RH I USTAVNOG SUDA RH
Nakon što je optužnica tzv. „HPB Bankomat“ 2011. godine odbačena od strane optužnog vijeća Županijskog suda u Zagrebu, uslijedilo je nezakonito postupanje Vrhovnog suda Republike Hrvatske i njegovih odgovornih osoba koji su prihvatili žalbu USKOK-a i potvrdili tu iskonstruiranu optužnicu tzv. „HPB Bankomat“ uz skandalozno obrazloženje da citirano „…unatoč nepostojanju materijalnih dokaza, organizirana grupa djeluje pod velom tajnosti pa se iz tog razloga dokazi imaju izvesti na glavnoj raspravi jer možda neko nekoga oda.“
Rezultat takvog nezakonitog postupanja Državnog odvjetništva i USKOK-a s jedne strane, te Vrhovnog suda Republike Hrvatske s druge strane, imao je za posljedicu kazneni postupak tzv. „HPB Bankomat“ koji je pred Županijskim sudom u Zagrebu potrajao 14 godina, a u kojem postupku pred sudom je saslušano 100 svjedoka te provedeno i čitav niz drugih dokaznih radnji kao posljedica nezakonitog postupanja Državnog odvjetništva, USKOK-a i Vrhovnog suda Republike Hrvatske.
Također, rezultat prethodno navedenog nezakonitog postupanja Državnog odvjetništva i USKOK-a je i istražni pritvor u kojem su Slaven Čolak te i ostali optuženici u predmetu tzv. „HPB Bankomat“ bez ikakve zakonske i pravne osnove proveli više mjeseci, sve to popraćeno i medijskim linčem neviđenih razmjera ( više od 1 000 medijskih objava) kojim su svi pritvoreni odmah prijekim putem te bez ikakvog znaka upitnosti pred cjelokupnom hrvatskom javnosti unaprijed proglašeni krivim bez poštivanja osnovnog i temeljnog načela presumpcije nevinosti.
Tužba Ustavnom sudu
Slaven Čolak je kao tadašnji pritvorenik podnio i ustavnu tužbu Ustavnom sudu Republike Hrvatske radi neosnovanog određivanja istražnog pritvora, međutim, Ustavni sud Republike Hrvatske odbio je ustavnu tužbu uz skandalozno obrazloženje koje je nedopustivo u uređenim pravnim državama, a koje glasi, citirano: „Bez obzira na presumpciju okrivljenikove nevinosti, javni interesi pretežu nad interesom pojedinca za slobodom.“
Prethodno navedeno i više nego dovoljno oslikava dosita kaotično stanje hrvatskog pravosuđa ali i potpunu opravdanost najnovije odluke glavnog državnog odvjetnika Ivana Turudića kojom se zabranjuju istupi u javnosti zamjenicima državnih odvjetnika koji su u proteklih 15-ak godina prakticirali unaprijed u javnosti optuživati i osuđivati osobe koje su bile predmetom istraga i optužnica, a čime su isti, s posebno otegotnom okolnosti kao službene osobe, grubo narušavali pravnu sigurnost i temeljna prava i načela zajamčena Ustavom RH i Europskom konvencijom.
Slaven Čolak je i u svojoj obrani i završnoj riječi pred Županijskim sudom u Zagrebu istaknuo prethodno navedene kao i brojne ostale teške oblike zlouporaba i nezakonitosti koje su počinjene od strane Državnog odvjetništva RH, USKOK-a, ŽDO Zagreb i MUP-a te njihovih odgovornih službenih osoba (Sani Ljubičić, Saše Manojlovića i dr.), Hrvatskog fonda za privatizaciju (HFP-a) i njegovog tadašnjeg predsjednika Vedrana Duvnjaka i dr.
Prethodno navedena kao i brojna ostala nezakonita postupanja zamjenice ravnatelja USKOK-a Sani Ljubičić i dr. predmetom su više podnesenih kaznenih prijava Slavena Čolaka i društava Fantazija projekt d.o.o. i dr. protiv Sani Ljubičić i dr. temeljem kojih su postupci u tijeku pred nadležnim pravosudnim tijelima i sudskim instancama.
Pogledajte video zapise sa završne riječi Slavena Čolaka u predmetu tzv. „HPB Bankomat:
-
- Video zapis sa završne riječi Slavena Čolaka br. 1
- Video zapis sa završne riječi Slavena Čolaka br. 2
- Video zapis sa završne riječi Slavena Čolaka br. 3
- Video zapis sa završne riječi Slavena Čolaka br. 4
- Video zapis sa završne riječi Slavena Čolaka br. 5
- Video zapis sa završne riječi Slavena Čolaka br. 6
Pratite nas svakodnevno na Maxportalu, objavljujemo nove zanimljivosti u ovom serijalu.
D.M. /Foto: Press