Vukovarsko županijsko odvjetništvo potvrdilo je za RTL Danas da će provesti izvide u slučaju Slavka Batika, čovjeka čija je snimka odvođenja nakon pada Vukovara obišla svijet, a koji je identificiran prije nekoliko dana.
Prijavu je podnio Nikola Kajkić koji je o tome obavijestio na Facebooku:
“Jučer 07. travnja 2025 godine, kao županijski vijećnik u skupštini VSŽ podnio sam kaznenu prijavu sa svim prilozima protiv okrivljene Ruže Batik, zbog krivotvorenja isprave, a sve radi stjecanja prava na braniteljski mirovinu i drugih prava iz Zakona o pravima Hrvatskoh branitelja koja joj ne pripadaju.
DORH-ŽDO Vukovar, danas je obavijestio RTL TV, da je temeljem moje kaznene prijavu pokrenuo izvide protiv okrivljene te da su isti do daljnjeg tajni”, objavio je Kajkić i objavio preslik kaznene prijave.
Sestra Slavka Batika optužila je suprugu da prima njegovu vojnu mirovinu, iako nije bio pripadnih oružanih snaga zbog čega se postavlja pitanje je li netko krivotvorio dokumente.
Vukovarsko županijsko odvjetništvo potvrdilo je za RTL Danas da će provesti izvide u slučaju Slavka Batika, čovjeka čija je snimka odvođenja nakon pada Vukovara obišla svijet, a koji je identificiran prije nekoliko dana.
Kaznena prijava:
Slavko Batik je, podsjetimo, zadnja snimljena žrtva rata. Njegova sestra Marija Freund Batik prstom upire u njegovu suprugu koja je inače srpske nacionalnosti, a za koju tvrdi da prima njegovu vojnu mirovinu iako je Batik bio civil.
Pitali smo Županijsko državno odvjetništvo u Vukovaru znaju li išta o tome, na što su nam kratko odgovorili da će provesti izvide uz napomenu da je postupanje tajno.
Je li netko krivotvorio dokumente?
Sestra vjeruje da je supruga cijelo vrijeme znala što mu se dogodilo i da je šutjela te provela rat na strani okupatora. “Nema druge. Tko bi znao da je on Hrvat? Ona mi je rekla da prestanem brata tražiti”, tvrdi Marija.
Optužila je suprugu da prima njegovu vojnu mirovinu, iako nije bio pripadnih oružanih snaga zbog čega se postavlja pitanje je li netko krivotvorio dokumente.
U trenutku kad su ga četnici odveli u smrt iz njegove kuće nakon pada grada, Batiku je bilo samo 48 godina. Radio je kao prodavač u željezariji, a u ratu je bio pripadnik Civilne zaštite.
On je jedna od 16 osoba koji su nestali i smrtno stradali tijekom okupacije Vukovara 1991. godine, a čiji su ostaci identificirani ranije ovoga mjeseca. Žrtve su imale od 22 do 68 godina i svi su ekshumirani iz masovne grobnice pronađene u svibnju prošle godine na vukovarskom odlagalištu otpada na Petrovačkoj doli.Među njima je devet hrvatskih branitelja i sedam civilnih žrtava, od kojih su tri bile žene.
Županijski sud u Slavonskom Brodu pravomoćno je presudio da je PR-ovac Krešimir Macan počinio kazneno…
Nova ministrica poljoprivrede Njemačke, prema informacijama koje su predmet usuglašavanja između koalicijskih partnera CDU/CSU i…
U teškoj prometnoj nesreći u srijedu oko 21.30 sati u Đakovštini, između mjesta Satnica Đakovačka…
Komentiraj