NESLUŽBENO: Stipe Mesić hitno primljen u bolnicu, ima ozbiljnih problema?!

Širi dalje

Stipe Mesić prije nekoliko dana  (četvrak) hitno je primljen u jednu zagrebačku bolnicu. Neslužbena je informacija da ima ozbiljnih problema s krvno žilnim sustavom.

Informacija koju smo primili, a za koju još uvijek nismo uspjeli dobiti službenu potvrdu, kaže da je Mesić boravio u predsjedničkom apartmanu jedne zagrebačke bolnice, da su mu hitno napravljene pretrage, a rezultati zdravstvenog stanja bivšeg predsjednika nisu obećavajući.

Pokušali smo dobiti i službenu izjavu o zdravstvenom stanju drugog hrvatskog predsjednika, a do pisanja ovog teksta nismo dobili odgovor.

Bivši predsjednik Republike Hrvatske u dva mandata, od 2000. do 2010. godine, danas umirovljnik s 20. 000 kuna mirovine, rođen je u Orahovici 1934., ima 84 godine i za svoju životnu dobu odlično se drži i dobro izgleda.

U nedjelju ujutro tek smo doznali da je Mesić, nakon cjelodnevnog boravka u bolnici pušten na kućni oporavak, a da bi uzrok zdravstvenih problema mogla biti “godina proizvodnje” pojačano ljetnim sparinama.

Mesić u Varaždinu/ Foto: evarazdin

Mesiću ipak nije tako loše,  jer se u subotu pojavio u Varaždinu na manifestaciji Bučograd gdje  mu jr domaćin bio župan Radimir Čačić s kojim je prošetao gradom i kušao delicije

–  Najviše mi se svidjela hajdina kaša, sjajna je! –  rekao dobro raspoloženi, ali ipak nešto mršaviji Mesić.

Nakon objave teksta na Maxportalu Mesić je za Večernji list potvrdio da je bio u bolnici: 

–  Bio sam u bolnici samo jedan dan, i to na rutinskim pretragama. I sve je dobro završilo. Morao sam staviti holtere da bi se napravile kontrole. Pretrage su pokazale da sam potpuno zdrav.

Naime, tijekom listopada i studenog idem na dulja putovanja u Koreju, Kinu, Indiju i Poljsku, a postoji mogućnost da odem i u Rusiju pa sam prije tako napornih putovanja htio vidjeti kakvo mi je zdravstveno stanje da bih bio siguran na putu –  kazao je danas Stipe Mesić.

Što je holter?

Holter je pretraga kojom se utvrđuju poremećaji srčanog ritma ili ishemija miokarda tijekom 24 sata nošenja aparata.

Po prsištu se zalijepe elektrode EKG-a koje su spojene s malim aparatom smještenim u torbici. Torbica se fiksira oko pojasa i preko ramena.

Tijekom dana pacijent treba raditi uobičajene svakodnevne radnje te zapisati u notes subjektivne tegobe i vrijeme kada ih je osjetio, te koliko su dugo trajale. Slijedeće jutro u istom vremenskom periodu dolazi skinuti aparat, a liječnik provjeri rezultate.

M. Marković/foto:cropix


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Dodik otjerao njemačku ministricu iz Banja Luke: “Neće vršljati po RS-u”

Vlada Republike Srpske izazvala je u petak diplomatski skandal proglasivši nepoželjnom njemačku ministricu za Europu Annu…

2 sata prije

Preminuo omiljeni radijski novinar, bio je simbol dobrog radija

Hrvatski radijski novinar i voditelj Pjer Vukelić preminuo je 30. ožujka u 83. godini života.…

4 sata prije

Thompson objavio novu pjesmu, za 20 minuta 40 tisuća pregleda

Thompson danas je na Youtubeu objavio svoju novu pjesmu "Devedeset neke". S Nenadom Ninčevićem je…

5 sati prije