Ako do sada niste čuli za tvrku Industrius, sada ćete tvrtku iz Cetinske krajine, registriranu na adresi Bajagić 11, u Obrovcu Sinjskom, sigurno zapamtiti. Tvrtaka zapošljava oko 250 radnika, a prosječna plaća je 25. 000 kuna u neto iznosu.
Dio zaposlenik ima i nešto veće primanja, a dohodak zasluže radom u Južnoj Africi.
‘Istina je, prosječne plaće naših ljudi koji rade u Južnoafričkoj Republici su 5.000 eura (cca 37.500 kuna). Tamo u suradnji s tvrtkom ‘IDS’ kroz konzorciji ‘Mitsubishi-Hitachi’ sudjelujemo na termoelektranama Medupi i Kusile’, kazala je direktorica tvrtke Industrius Milenka Barać nedavno za Slobodnu Dalmaciju.
Tvrtka zapošljava 250 radnika, a najviše u Afriku idu raditi – zavarivači koji su najtraženija radna snaga.
Industrius je Podinama kod Šibenika na proljeće ove godine otvorio veliki pogon za proizvodnju procesne i energetske opreme u kojoj je zapsoleno 80-ak radnika.
Tvrtka Industrius osnovana je prije sedam godina i postala jedna od vodećih na području industrije i energetike. Bavi se montažama i instalacijama u energetskim, petrokemijskim i procesnim postrojenjima te osiguranjem njihovog kontinuiranog održavanja, kontrole i remonta.
U prosincu ove godinu dobili su Zlatnu kunu HGK-a u kategoriji srednjih tvrtki, a direktorica Milenka Barać prigom dodjela nagrade najavila nove korake, dobivanja certifikata ASME, koji bi im trebao otvoriti vrata za još jače i uspješnije poslovanje.
– Ovaj uspjeh posvećujem svojim djelatnicima, obitelji i budućnosti naše firme, a ovo je samo naš početak. Ova poslovna godina bila je uspješna jer smo otvorili industrijski pogon, a planovi su da naš gotov proizvod plasiramo u inozemstvo – kazala je direktorica Barać.
Tvrtka Inustrius iz Sinja našla se na popsu 25 hrvatski kompanija s najvišim prosječnim plaćama za 2016. godinu koji je objavila FINA.
U sedam godina poslovanja uspješno su odradili veliki broj projekata, kako u regiji tako i u svijetu, a u težnji za osvajanjem novih tržišta i postizanjem veće konkurentnosti, konstantno ulažu u rast i razvoj. U travnju 2017. godine otvorena je proizvodna hala procesne i energetske opreme u industrijskoj zoni Podi pokraj Šibenika. Zahvaljujući tome tvrtka je u mogućnosti optimizirati vrijeme dostave te profesionalno izvesti i najkompleksnije popravke.
– U budućnosti nam je želja naš gotovi proizvod plasirati vani – kaže Milenka Barać o planovima daljnjeg razvoja, a na pitanje što misli na koji način bi političari mogli pomoći poduzetnicima odgovara da bi trebali imati više razumijevanja za njih i biti im više na usluzi.
Proizvodnja Industriusa je prvenstveno orijentirana na izradu posuda pod tlakom, poput spremnika, razdjelnika i sabirnika, akumulatora tlaka, rezervoara i slično, potom na brodsku opremu, čelične konstrukcije te cjevovode. Zahvaljujući zavidnom strojnom parku Industrius je specijaliziran i za usluge rezanja, savijanja te strojne obrade metala i zavarivanja.
Sigurnost na radu i očuvanje okoliša, navode u ovoj tvrtki, stavljaju se ispred svega u svakodnevnom radu. Strogo su posvećeni kvaliteti te su, osim TUV Nord, u procesu dobivanja i certifikata ASME i pečata, koji bi trebali dobiti do početka naredne godine.
Za kraj direktorica Industriusa otkriva i tajnu uspješnog poslovanja.
– Recept za uspješno poslovanje je okružiti se dobrim i kvalitetnim ljudima – zaključila je direktorica Barać.
MP/foto:Joško Šupić/Dalmatinskiportal