Kategorije Premium sadržaj

Vodeći hrvatski portal u Njemačkoj piše kako dobiti 12.000 eura po djetetu

Širi dalje

Od 18. rujna u Njemačkoj je moguće podnijeti zahtjev za izgradnju kuće ili kupovinu stana pri čemu vam država, ako ispunjavate uvjete, dodjeljuje bespovratnih 12.000 eura – po djetetu, piše Fenix-magazin.de, vodeći hrvatski portal u Njemačkoj.

Portal Fenix magazin.de piše da njemačke vlasti  želi olakšati obiteljima da stvore vlastiti dom. Za jedno dijete postoji pomoć od 12.000 eura od države za izgradnju ili kupnju nekretnine, a za svako dodatno dijete dodano je 12.000 eura.

Zahtjev za naknadu za djecu mogu podnijeti obitelj i samohrani roditelji s najmanje jednim djetetom mlađim od 18 godina koji živi u domaćinstvu i za koje obitelj prima dječji doplatak . Porezni prihod kućanstva može iznositi najviše 90.000 eura godišnje za jedno dijete – za svako dodatno dijete dolazi do 15.000 eura.

Što je Baukindergeld?

Prva kupnja nekretnine za samostalno korištenje u Njemačkoj bilo u gradu ili na selu država će financirati. To vrijedi za kupnju nove kuće ili stana s građevinskom dozvolom izdanom od 1. siječnja 2018. do 31. prosinca 2020. Kada kupujete nekretninu, bilo novu ili staru, ugovor o kupoprodaji mora biti potpisan između 1. siječnja 2018. i 31. prosinca 2020. godine.

Podnositelj zahtjeva također mora biti vlasnik, ili najmanje 50% suvlasnik. To dokazuje izvodom zemljišne knjige.

Subvencija se isplaćuje tijekom deset godina, odnosno 1.200 eura godišnje po djetetu. Obitelj s jednim djetetom dobit će ukupno 12.000 eura, s dvoje djece 24.000 eura. Uz svako dodatno dijete, subvencija se povećava za 12.000 eura.

Prijava se vrši na portalu ( www.kfw.de/zuschussportal) . Potrebni su dokaz o identitetu i dokaz uvjeta o prihvatljivosti.

M. Marković/Foto:ilustarcija


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Zdravko Mamić: Pomoćnik ministra i šef Porezne tražili su me 500.000 eura mita

Uskok je pokrenuo istragu protiv Branka Šegona, bivšeg pomoćnika ministra financija Slavka Linića i Tihomira…

7 sati prije

Trump i Meloni optimistični, Italija sa SAD-om ima suficit od 40 milijardi eura

Američki predsjednik Donald Trump i talijanska premijerka Giorgia Meloni, njegova bliska saveznica, izrazili su optimizam…

7 sati prije

Šibenik – Dinamo 0:4 Furiozni Dinamo pregazio Šibenik. Zabili Kule i Kanga

Nogometaši zagrebačkog Dinama u prvoj su utakmici 30. kola HNL-a kao gosti svladali Šibenik sa…

9 sati prije