Carlos Alcaraz opet razbio Đokovića (3:0) i osvojio Wimbledon

•
  •
  •
  •

Carlos Alcaraz (21) pobijedio je Novaka Đokovića (37)  3:0 ( 6:2, 6:2, 7:6) u finalu Wimbledona i drugi put zaredom osvojio najprestižniji teniski turnir. Drugo finale u dvije godine protiv istog suparnika i druga pobjeda. Alcaraz je novi kralj Wimbledona.

Bila je to je repriza prošlogodišnjeg finala za naslov u All England Clubu. Tada je u dramatičnom meču također slavio Alcaraz 3:2. Ovom pobjedom Alcaraz je spriječio Đokovića da se izjednači s Rogerom Federerom s rekordnih osam naslova.

Carlos Alcaraz bio je u nezaustavljivoj formi u finalu ovogodišnjeg Wimbledona, trećeg Grand Slam turnira sezone. Branitelj naslova u finalu je pomeo Novaka Đokovića u tri glatka seta (6:2, 6:2, 7:6) i došao do drugog uzastopnog naslova na engleskoj travi.

Za razliku od lanjskog finala, kada je Španjolac slavio u pet mučna seta, nakon četiri sata i 42 minute igre, danas smo gledali jedno od najdominantijih finala u novijoj povijesti. Alcaraz je Đokoviću dopustio tek 10 gemova i dotukao ga je nakon dva i pol sata igre.

Bila je to dominacija od početka do kraja za mladog Španjolca; Đoković, jednostavno nije mogao parirati Alcarazovoj energiji i snazi. Jedino je u trećem setu koliko-toliko držao priključak, ali i tu je morao spašavati meč nakon što mu je Alcaraz na 4:4 oduzeo servis.

Đoković je uzvratio uslugu u sljedećem gemu, došavši do prvog breaka u meču. Alcaraz je na 5:4 imao 40:0 i tri meč lopte, ali je napravio nekoliko neforsiranih grešaka, Đoković je osvojio pet uzastopnih poena i izjednačio na 5:5. Bio je to prvi break Đokovića u meču i on je više plod Aclarazovih grešaka nego Đokovićeve igre.

Đoković je potom odmah realizirao vlastiti servis za 6:5, Alcaraz je napravio isto u sljedećem pa se treći set odlučivao u tie-breaku.

Alcaraz je oduzeo Đokovićev servis u tie-breaku pri rezultatu 2:1, ali je Đoković uzvratio istom mjerom na 3:2.  Španjolac je nakon toga otišao na 6:4 i iskoristio svoju četvrtu meč loptu.

Drugo finale u dvije godine protiv istog suparnika, druga pobjeda. Alcaraz je novi kralj Wimbledona.

M.Marković /Foto: Eurosport