Armada u Ljubljani bakljadama prekinula utakmicu – video

•
  •
  •
  •

Navijači Rijeke izazvali su prekid uzvratne utakmice zadnjeg pretkola Konferencijske lige između Olimpije i Rijeke u Ljubljani u 60. minuti pri vodstvu slovenskog sastava od 5:0. Prekid je trajao pola sata.

Navijači Rijeke smješteni na južnoj tribini stadiona Stožice su bakljama zasuli kazneni prostor u kojem je bio vratar Olimpije Vidovšek, a zatim su počeli bacati baklje i na zapadnu tribinu gdje su bili smještene pristalice domaćeg sastava.

To je izazvalo reakciju glavnog suca utakmice, Švicarca Schnydera koji je naredio igračima oba sastava da napuste travnjak dok se ne steknu uvjeti za nastavak.

Prema pisanju medija, interventna policija ušla je na tribinu gdje su riječki navijači te ih tjeraju sa stadiona. Igrači su se nakon svega vratili na teren i utakmica je ponovno krenula, a vratilo se vrijeme na tu kobnu 60. minutu kada su neredi počeli.

Prekid je trajao gotovo pola sata.  Rijeku tako uz težak poraz kojim će završiti svoje sudjelovanje u eurokupovima ove sezone očekuje i visoka financijska kazna UEFA-e. Inače, Olimpija je do velike prednosti stigla golovima Florucza (2), Thalissona (13, 45), Kojića (35) i Pedra Lucasa (47).

Ovaj incident zasjenio je ždrijeb Lige prvaka koji je u četvrtak održan u Monte Carlu, a zagrebački Dinamo igrać  će osam utakmica protiv europskih velikana:

PROTIVNICI DINAMA: Bayern (gostovanje), Borussia Dortmund (kod kuće), Arsenal (gostovanje), Milan (kod kuće), Celtic (kod kuće), Salzburg (gostovanje), Monaco (kod kuće), Slovan Bratislava (gostovanje).