Dinamo – Hajduk 0:1 Livaja zakucao Modre, Rog tragičar utakmice – video

•
  •
  •
  •

Hajduk je u derbiju 6. kola SuperSport HNL-a pobijedio Dinamo 1:0 sjajnim golom Marka Livaje u 70. minuti susreta. Ovom je pobjedom skočio na prvo mjesto tablice i sad ima bod više od Dinama.

Dinamo je najveću šansu imao u 76. minut, kad je Marko Rog u čistoj situaciji tukao preko gola. Torcida je prekinula utakmicu bakljadom, zbog čega se igralo 13 minuta nadoknade, a Ismael Diallo je u 92. dobio drugi žuti karton.

Modri su  kao i na Rujevici (1:1), dosta sporo ušao u utakmicu pa se Hajduk branio bez većih problema. Tek su Ronael Pierre-Gabriel u 11. i Marko Pjaca u 16. minuti probali udarcima iz daljine, ali preslabim da bi iznenadili Lučića. Na drugoj strani je tri minute kasnije odgovorio Livaja, no i on je pucao preslabo.

Dinamo je do poluvremena triput izašao u situaciju tri na dva, ali je svaki put donio pogrešnu odluku kod zadnjeg pasa. Dvaput je pogriješio Martin Baturina, a treći put Pjaca nije osjetio da će mu Bruno Petković pustiti loptu.

Sergej Jakirović je na poluvremenu izvadio indisponiranog Juana Cordobu i ubacio Sandra Kulenovića. Dinamo se prebacio u sustav s trojicom u zadnjoj liniji, ali je Hajduk prvi imao šansu u nastavku. U 47. minuti Ivan Nevistić je loše reagirao na udarac Krovinovića i odbio loptu pred Rokasa Pukštasa, čiji je udarac Stefan Ristovski u zadnji trenutak skrenuo u korner.

U 66. minuti Ristovski je odlično ubacio na peterac gdje se Kulenović odlično ubacio ispred stopera i onda glavom pucao pokraj gola. Bili su to trenuci u kojima je Dinamo počeo dominirati, a onda je Hajduk poveo.

Majstorski gol Livaje

Gosti su izborili korner nakon kojeg je lopta došla do Nike Sigura. On je dodao u sredinu do Prpića, koji je poslao dobru loptu preko obrane Dinama. Kevin Theophile-Catherine je zakasnio na ofsajd, a Livaja je krasnim udarcem iz prve iskosa s desne strane odlično pogodio suprotni kut.

Bio je to znak za totalni napad Dinama koji je morao izjednačiti u 76. minuti. Luka Stojković, koji je zamijenio Martina Baturinu, idealno je proigrao Marka Roga, koji se sjurio prema Lučiću i u čistoj situaciji pucao preko gola.

Redao je Dinamo napade, a oni su stali u 80. minuti kad je Torcida bakljadom prekinula utakmicu na desetak minuta. Igralo se čak 13 minuta nadoknade, a u drugoj je Diallo dobio drug žuti karton zbog igranja rukom.

Marko Rog tragičar Dinama

Hajduk se povukao u šesnaesterac, Dinamo je stiskao i do još jedne šanse došao je u 98. minuti. Opet je Stojković našao Roga, on iz okreta s desetak metara pucao u kut, ali je Dario Melnjak odbio loptu u korner i spasio svoju momčad.

Tako je Dinamo nakon odličnog ulaska u sezonu i ulaska u Ligu prvaka odigrao dvije slabe utakmice. Prije reprezentativne pauze odigrao je 1:1 u gostima kod Rijeke da bi sad izgubio derbi i prepustio Hajduku prvo mjesto uoči puta u München.

D.M: /Foto: Cropix