Gvardiol otkrio zašto nije izveo penal za hat-trick pa oduševio navijače

•
  •
  •

Da je pucao i zabio, Joško Gvardiol bi postigao hat-trick i postao prvi branič Premier lige kojem je to pošlo za rukom.

Joško Gvardiol odigrao je još jednu fantastičnu utakmicu u dresu Manchester Cityja. “Građani” su u 37. kolu Premier lige s visokih 4:0 svladali Fulham i nastavili borbu za osvajanje naslova prvaka. Hrvatski reprezentativac je zabioe čak dva gola, u 13. i 71. minuti. Phil Foden je drugi gol zabio u 59. minuti, a konačan je rezultat postavio Julian Alvarez u 96. minuti susreta.

Nakon što je Issa Diop u kaznenom prostoru srušio mladog argentinskog napadača, sudac mu je pokazao drugi žuti karton i kazneni udarac u korist Cityja. Kamere su snimile kako je Gvardiol razgovarao sa suigračima, nakon čega je Argentinac izveo udarac s bijele točke i upisao se među strijelce.

Hrvatski branič je nakon utakmice potvrdio kako je razgovor bio o izvođaču jedanaesterca. Da je pucao i zabio, Joško Gvardiol bi postigao hat-trick i postao prvi branič Premier lige kojem je to pošlo za rukom.

“Malo smo razgovarali o tome da ja izvedem kazneni udarac. Naravno da bih to volio, ali znamo tko je izvođač. Sretan sam što je Julian zabio”, objasnio je Gvardiol.

Prema pisanju The Athletica, suigrači su nudili Gvardiolu da izvede kazneni udarac, no on je odbio, što je oduševilo navijače kluba.

“Obožavam ovog čovjeka. Samo posao, nema egoizma”, stoji u jednom od komentara. “Elitan način razmišljanja”, “povukao je pravi potez”, “on je nevjerojatan” i još mnogi drugi komplimenti stižu na račun nevjerojatnog performansa hrvatskog braniča.

Gvardiol igra u sjajnoj formi u posljednje vrijeme i od sredine travnja do danas postigao je pet golova za City.

Prvo je zabio u četvrtfinalu Lige prvaka Real Madridu, potom bio precizan protiv Lutona i Nottingham Foresta u prvenstvu, a sad se u 37. kolu Premier lige čak dvaput upisao među strijelce. Osim toga, u prošlom kolu protiv Wolverhamptona je izborio i jedanaesterac za svoj tim.

Njegovu važnost  City u najavi utakmice istaknuo je i trener Pep Guardiola. Govoreći o Gvardiolovoj formi u posljednje vrijeme, bio je rekao:

“Rekao bih da se radi i o više od nekoliko tjedana. Bilo je perioda kada je bio nesiguran, ali mislim da je to normalno u prvoj sezoni u Premier ligi. Jako je fizički zahtjevna. Razgovarali smo, vidjeli smo više njegovih pravih predstava. Može igrati u sredini i lijevo, on je divan dečko i sposoban je. Ne možete vjerovati koliko je voljen zbog svoje poniznosti. Jako smo zadovoljni s njim.”

D.M. /Foto: Afp/FaH