Hrvati se smiju porazu Srba: “Orlovi izgubili 91-95. Šta ti je karma”

•
  •
  •
  •

Košarkaši SAD-a slavili su protiv Srbije rezultatom 95:91 i plasirali se u finale Olimpijskih igara. Srbi su vodili gotovo cijelu utakmicu, ali  SAD odigrao fantastičnu završnicu i  prošli u finale.

Srbi su u zadnju četvrtinu ušli s +13, ali su u Amerikanci predvođeni Curryjem i LeBronom izveli veliki preokret, posljednju četvrtinu dobili 32:15 i slavili ukupno  95-91.

Srpski mediji za poraz krive suce. Smatraju da su tendenciozno sudili i da su u drugom poluvremenu gurnuli Amerikance prema finalu.

Prema sucima su na kraju utakmice uvrede uputili i neki igrači Srbije, a ključni razlog poraza Srba je da su bili preumorni u zadnjoj četvtini i da im je trica stala. Gađali su 0/9 u zadnoj četvrtini, a u prve tri četvrtine imala su 50 posto šuta za tri poena.

Utakmicu su sudili Ademir Zurapović iz BiH ( iz Tuzle), Julio Anaya iz Paname i Martins Kozlovskis iz Latvije, a svi mediji u Srbiji Srbi pišu da da su otvoreno navlačili za Amerikance Srbiji ukrali  pobjedu.

No, početkom treće četvrtine dogodila se scena koja svjedoči da je sudac, i to onaj bosanski, spasio tehničke greške kapetana Srbije. Bogdan Bogdanović je nakon sudačke  odluke ušao u oštru raspravu s LeBronom Jamesom, a Zurapović je išao smiriti situaciju te se obratio Srbinu.

To je samo razbjesnilo Bogdanovića, koji se izderao na suca: “Mrš u pi*ku materinu, bre!”, što se jasno vidjelo u prijenosu. Naravno, sudac iz Tuzle razumio je ono što mu je na srpskom odbrusio Srbin, ali nije ga kaznio.

Srbija je u tom treenutku imala napad, a da je Bogdanović dobio tehničku grešku bila bi slobodna bacanja za Amerikance i lopta sa strane za SAD.

Na društvenim mrežama Hrvati su podjeljni oko rezultata utakmice. Ima onih koji  žale zbog poraza Srbije, ali je zamjetna i radost što su istočni susjdi izgubili.

Društvenim mrežama i drugim lataima za komunkaciju dijeli se komentar Ivana Pandže koji je poraz Srbije ovako komentirao: “Šta ti je karma, izgubili 91-95”, što je jasna asocijacija koju ne treba objašnjavati.

Drugi pak pišu “Trica je izdala Srbiju” jer  su u zadnjoj četvrtini  šut za tri poena  gađali 0/9.

M. Marković/Foto: Press