Hrvatkoj donijela zlato, a prijatelja pozvala da gol mora prošetati Rivom

•
  •
  •
  •

Veliki dan za Hrvatsku na Olimpijskim igrama. Splićanka Barbara Matić (29) osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u judu u kategoriji do 70 kilograma. Matić je u sjajnoj borbi pobijedila Njemicu Miriam Butkereit i Hrvatskoj donijela prvu u judu u povijesti olimpijskih igara.

Najveći je to uspjeh u karijeri 29-godišnje Splićanke, aktualne europske prvakinje i bivše dvostruke svjetske prvakinje (2021, 2022), te dvostruke juniorske svjetske prvakinje (2013, 2014.)

Matić je u sjajnoj borbi pobijedila Njemicu Miriam Butkereit i Hrvatskoj donijela drugo odličje na ovim Igrama. Broncu je osvojio Miran Maričić u finalu zračne puške na deset metara, a tek će da nastupe mnogi hrvatski sportisti u borbi za medalje, pa bi se broj medalja trebao i morao povećati.

Barbari je ovo bila prva olimpijska medalja iz trećeg pokušaja. Ona je do danas ponosno isticala da je dvostruka svjetska prvakinja, osvojila je i Europsko prvenstvo ove godine, te ima tri titule na Grand Slam turnirima i pet zlata na Grand Prixu. Uz sve to, dva puta je bila juniorska prvakinja svijeta.

Simpatična je 29-godišnja Splićanka i često je gostovala u raznim podcastima, a u jednom od njih je objavila da jedan njen prijatelj nikada nije ispunio obećanje.

“Jedan od boljih prijatelja mi je rekao da će gol šetati po Rivi ako ikada budem svjetska prvakinja, a to još nije napravio. Ovim ga putem isto pozivam. Ima da ode gore i dolje, jer sam dva puta bila prvakinja svijeta. Naučio je sva pravila gledajući mene i moje borbe”, kazala je Barbara.

@judocast

🤣 Pošalji prijatelju koji ne ispunjava obećanje 🤣🤣🤣

♬ original sound – JudoCast

Barbaru na Instagramu prati 16.5 tisuća fanova pratitelja, što nije malo, ali s obzirom na to da je riječ o svjetskoj prvakinji i sada limpijskoj pobjednici, taj bi broj morao biti znatno veći.

Nekim je svojim fotografijama privukla pozornost fanova, često dobiva komplimente za svoj izgled i svi joj pišu da je predivna i kao žena i kao osoba.

Još prije tri godine je istakla da joj je najveća sportska želja osvojiti zlato na Olimpijskim igrama, a da joj je najvažnije da bude sretna, zdrava i da nakon karijere ima normalan obiteljski život.

U jednom od intervjua upitna je što prvo gleda na muškarcima: “Ruke, odnosno šake, da vidim da ih koristi, da ima bar dva žulja, i zube”, kazala je uz smijeh.

Megy M. /Foto: Instagram