Istra – Hajduk 1:1 Novi kiks Splićana, Livaja Hajduk spasio poraza

•
  •
  •
  •

U susretu 4. kola SuperSport HNL-a Istra 1961 i Hajduk su pred 7.500 gledatelja na stadionu Aldo Drosina odigrali 1-1. Marcel Heister je u 57. sekundi doveo domaći sastav u vodstvo, a izjednačio je Marko Livaja u 60. minuti. Junak utakmice bio je domaći vratar Lovro Majkić koji je sakupio devet obrana.

Dvoboj Istre i Hajduka bio je i okršaj dvojice talijanskih stručnjaka u HNL-u. Puljane vodi Paolo Tramezzani, dok na klupi splitskog sastava sjedi Gennaro Gattuso.

Istra zabila u 57. sekundi

Da će ovo biti još jedna teška večer za Hajdukove navijače bilo je jasno već nakon 57 sekundi jer samo toliko je trebalo Istri da povede. Čalušić je lijepo primio loptu na vrhu šesnaesterca i proslijedio je do Heistera, koji je rutinski iskosa s par metara probio Lučića za veliko slavlje domaćih navijača.

Hajduk se mogao vratiti već nakon nekoliko minuta, ali bio je to tek početak bravura Istrina golmana. On je u 9. minuti prvo odlično izašao u Krovinovića i obranio njegov udarac da bi se onda stigao vratiti na gol te ispod grede izvukao odličan udarac Hrgovića s ruba šesnaesterca.

Već u sljedećem napadu Sahiti je izašao sam pred golmana Istre da bi mu Majkić obranio udarac, a onda se krasno raširio te skinuo i drugi pokušaj Hajdukova igrača. Istra je mogla povećati prednost u 21. minuti kad je Kadušić u jako dobroj poziciji predugo oklijevao te je, umjesto da puca, tražio nekoga u sredini.

Dvije minute kasnije obrani Hajduka pobjegao je brzi Fago Lawal, ali je pucao pokraj gola. Majkić je ponovno na scenu stupio u 35. minuti kad je skinuo udarac Pukštasa, a u nastavku akcije još jedan odličan udarac Hrgovića s ruba šesnaesterca.

Gattuso izvadio očajnog Dialla

Gennaro Gattuso je u poluvremenu u svlačionici ostavio očajnog Dialla i ubacio Melnjaka, nakon čega je Hajduk zaigrao dosta bolje. Stiskali su Splićani iako nisu uspjeli stvoriti pravu šansu, ali prvu je u 60. minuti iskoristio Livaja.

Nevjerojatno, baš kao i u prošlom kolu protiv Varaždina mladi Šimun Hrgović se na desnoj strani okrenuo na lijevu nogu i savršeno ubacio na drugu stativu. Livaja je bio između dva igrača Istre, ali se majstorski odvojio, dobio skok i glavom spustio loptu u prvi kut za 1:1.

Istra je do tad djelovala kao da bi preko brzih Lawala i Fileta mogla pobjeći u neku kontru, ali nakon što se Lawal ozlijedio u 62. minuti, domaćini su postali bezopasni i orijentirali su se samo na obranu.

Kalik tragičar, u nadoknadi je promašio zicer

I dobro su to odradili jer ih Hajduk do kraja nije mogao slomiti. Za to je, naravno, najzaslužniji Lovro Majkić, koji je u 77. minuti ispod grede izvukao i udarac Kalika, koji je na kraju utakmice ispao tragičar. U petoj minuti nadoknade Pukštas mu je glavom spustio loptu, a Australac je s par metara iskosa pucao preko gola.

Hajduk je tako upisao i drugi kiks u prva četiri kola, a u sljedećem kolu mu na Poljud dolazi Osijek.