•
  •
  •
  •

Lionel Messi  (37) je u 184. nastupu za Argentinu hrabro otvorio seriju penala u četvrtfinalu Copa Americe. Branitelj svjetskog i južnoameričkog naslova tako je u utakmici s Ekvadorom morao odlučiti tko ide u polufinale jer je susret u Houstonu završio 1:1.

Heroj Gaučosa bio je vratar Emiliano Martinez koji je u raspucavanju obranio dva udarca s bijele točke i omogućio Argentini da nastavi put do obrane naslova.

Argentina je povela u 35. minuti pogotkom Lisandra Martineza, a Edvadorci su izjednačili u prvoj minuti sudačke nadoknade golom Rodrigueza. U raspucavanju jedanaesteravca prvi je pucao Messi koji je izveo ‘panenku’ i pogodio prečku

Messi je prvi uzeo zalet, golman se bacio u lijevu stranu, a kapetan Argentine potkopao je loptu. Međutim, njegov pokušaj panenke završio je na prečki.

Messiju je ovo prvi neuspješno izvedeni penal od SP-a 2022. Tada mu je protiv Poljske u skupini udarac s 11 metara obranio Wojciech Szczesny.

Messija je na kraju spasio Emiliano Martinez. Golman Argentine je s dvije obrane svojoj reprezentaciji donio polufinale. Tamo Argentina čeka boljeg iz utakmice Kanade i Venezuele.

D.M. /Foto: Screenshot: Twitter