Modrić je odigrao maestralno. Ancelotti: “Ovo je bio rokenrol”

•
  •
  •
  •

Real Madrid pobijedio je kod kuće Espanyol 4:1 u utakmici 6. kola španjolske lige, a Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu kao kapetan Reala.

Gosti i donedavni drugoligaši poveli su u 54. minuti autogolom Courtoisa. Ali, slijedio je veliki preokret. U 58. minuti je izjednačio Carvajal, u 75. Rodrygo donio Realu vodstvo. Tri minute kasnije Vinicius ga je povećao na dva gola razlike, a rezultat postavio je Mbappe u 90. minuti.

Potez večeri bila je spektakularna Viniciusova asistencija vanjskim dijelom kopačke za pogodak Rodryga.

Modrić je odigrao još jednu veliku utakmicu. U tri kategorije bio je najbolji na utakmici. Imao je najviše dodira s loptom (105), s 85 točnih od 88 pokušanih dodavanja također je prednjačio, kao i po 97 posto uspješnosti dodavanja.

Modrić je imao i čak 6 ključnih dodavanja, a istaknuo se i dugim loptama. Suigračima je priredio dvije velike prilike. Zbog svega navedenog zaslužio je visoku 8.2 ocjenu od Sofascorea.

Nakon utakmice ga je nahvalio trener: “Večeras smo odigrali rokenrol utakmicu”, počeo je Ancelotti, a na pitanje zašto Modrić nije češće starter odgovorio je:

“Evidentno je da igrač koji igra više, puno brže dolazi u optimalno stanje. Luka je za mene uvijek jamstvo jer je uvijek na maksimalnoj razini. Kada je starter, ali i kao rezerva koja kreće u 70. minuti. Pa koliko je puta ulaskom u igru promijenio njenu dinamiku.”

Real je drugi s 14 bodova, bodom manje i utakmicom više od vodeće Barcelone koja nakon poraza od Monaca u Ligi prvaka u nedjelju gostuje kod Villarreala.

D.M./Foto: Pmedia