Osijek – Dinamo 1:2 Dinamo preokretom u 95. preuzeo vrh ljestvice

•
  •
  •
  •

Dinamo O je pobijedio Osijek 1:2 u utakmici drugog kola SuperSport HNL-a na Opus Areni. Domaćini su poveli pogotkom Pedra Lime, dok su gosti poravnali golom Arbera Hoxhe. Junak je bio Stefan Ristovski, koji je u 95. minuti zabio za pobjedu. Momčadi su ušle u susret u potpuno različitim situacijama.

Dinamu se u prvi sastav vratio Bruno Petković, a i bez njega su u prošlom kolu pobijedili Istru 5:0. Modri još ne igraju Europu pa su u susret ušli odmorniji od Osijeka, koji je u europskom ritmu četvrtak-nedjelja. Također, Osječani su prodali svog najboljeg igrača Ramona Miereza. Na njegovom je mjestu startao mladi Anton Matković. Usprkos svemu domaćini su poveli 1:0 u 11. minuti.

Zabio je svoj prvijenac Pedro Lima. Petar Pušić je povukao kontru po desnoj strani, dao za Marka Soldu, koji je odigrao s Domagojem Bukvićem dupli pas, a onda pronašao na povratnoj lopti Pedra Limu, koji je isprve nečuvan pogodio s desetak metara.

Dinamo je izjednačio u 21. minuti golom Arbera Hoxhe. Josip Mišić napravio je više od pola posla. Presjekao je loptu na centru, poveo je prema osječkom golu te sjajnim dodavanjem pronašao Hoxhu na lijevom krilu. Albanski reprezentativac gurnuo je loptu kroz noge za poravnanje rezultata.

Ristovski junak

U drugom poluvremenu nismo vidjeli neke fantastične šanse, iako je Dinamo dominirao po broju udaraca na gol. Inicijativa se isplatila duboko u sudačkoj nadoknadi, kad je zabio Ristovski.

Ubacio je s lijeve strane Ronael Pierre-Gabriel, Dario Špikić je bio prvi na lopti i pogodio je vratnicu. No lopta se odbila na nogu Ristovskom, koji iz blizine pogađa za pobjedu Dinama u 95. minuti.

Sve do te 95. minute Šibenik je bio prvi na ljestvici SuperSport HNL-a. No prestigao ga je ipak Dinamo, koji ima jednak broj bodova uz mnogo bolju gol-razliku. Rijeka je treća s četiri boda, a iza nje je Hajduk, također s četiri boda i slabijom gol-razlikom.