Osijek ispao iz Europe, zapucali su čak 4 penala

•
  •
  •
  •

Osijek je ispao iz Konferencijske lige nakon izvođenja penala. Igrači Osijeka promašili su čak četiri penala.

Nakon 120 minuta bilo je 2:2. Golove su u uzvratnoj utakmici protiv Zire u Azerbajdžanu za Osijek zabili Vedran Jugović i Anton Matković. Za domaćine su pogodili Qismat Aliyev i Denit Volkov. Prva je utakmica u Osijeku završila rezultatom 1:1.

Osijek nije najbolje krenuo u utakmicu. Zira je bila bolja na početku, stvorila je par prilika u igri niskog tempa bez puno rizika na ne baš dobrom terenu. Golman Osijeka Nikola Čavlina morao je u dva navrata braniti neugodne udarce s distance. No onda se sve promijenilo u 37. minuti.

Vedran Jugović pogodio je za 0:1. Roko Jurišić je probio lijevu stranu i ubacio u sredinu, gdje je prvu vratnicu napao kapetan Osijeka i progurao loptu u Zirin gol. Osječka momčad na odmor je otišla s golom prednosti, no uspjela je vodstvo samo kratko zadržati.

Qiasmat Aliyev zabio je za 1:1 s bijele točke u 54. minuti. Asistent za prvi gol Roko Jurišić igrao je rukom u svom kaznenom prostoru. Nikola Čavlina ostao je kod udarca na sredini gola, no kapetan Zire je pucao u stranu i pogodio.

Čavlina je bio fantastičan, ali to nije bilo dovoljno Osijeku

Osijek je ponovo poveo u 81. minuti golom Antona Matkovića. Mikolčić je ubacio iz slobodnog udarca, pogodio je Kemala Ademija, od kojeg se lopta odbila na glavu Matkovića. Preciznim udarcem s poda napadač Osijeka pogodio je za novo vodstvo Osijeka. Provjeravao se pogodak par minuta zbog potencijalnog zaleđa Ademija, no utvrđeno je da je napadač Osijeka bio u dozvoljenoj poziciji.

No uslijedio je šok u 90. minuti, kad je Volkov škaricama zabio za poravnanje rezultata. Bio je to akrobatski potez Gruzijca s ruba kaznenog prostora.odbila mu se lopta u zrak u primanju, a onda se bacio i škaricama pogodio mrežu Nikole Čavline.

Golman Osijeka briljirao je kroz cijelu utakmicu, u produžecima je obranio nekoliko dobrih šansi domaćina.

Utakmica se riješila na penale, gdje su golmani bili fantastični. Čavljea je obranio čak tri penala, ali su igrači Osijeka zapucali čak četiri, sve ih je obranio vratar Thiago Silva i odveo svoj klub u playoff Konferencijske lige.

M. M./Foto: Press