Pogledajte krasnu akciju i gol Španjolske za naslov prvaka Europe

•
  •
  •
  •

Španjolska  je četvrti put u povijesti postala prvak Europe. Španjolci su u finalu Eura igranom na Olimpijskom stadionu u Berlinu s 2:1 pobijedili Englesku.

Strijelci za Furiju su bili Nico Williams u 47. i Mikel Oyarzabal u 87. minuti. Za Englesku je zabio Cole Palmer u 73. minuti.

Posebno je impresivna bila akcija kod pogotka za 2:1. Cucurella je pokrenuo akciju sa svoje polovice te uz pomoć stopera prenio loptu do Olma koji je bio na centru terena, a onda je Olmo odigrao do Oyarzabala.

Napadač Real Sociedada je vidio da je Cucurella u međuvremeno došao visoko gore po svojoj strani te odmah odložio loptu na bok i krenuo pred gol.

Dok je Cucurella primio loptu i odlučio se na centaršut, Oyarzabal je već bio u opasnoj zoni i tamo dočekao loptu koju je pospremio u mrežu za gol vrijedan naslova prvaka Europe. Pogodak i sjajnu akciju pogledajte OVDJE.

Španjolci na ovom prvenstvu imaju svih sedam pobjeda.  Pobijedili su Hrvatsku, Italiju, Albaniju, Gruziju, Njemačku, Francusku i finalu Englesku i  zasluženo osvojili naslov prvaka Europe.

D.M. /Foto: Screenshot hrt