Portugal – Hrvatska 2:1 Vatreni pali u Lisabonu, Ronaldo rastužio Hrvatsku

•
  •
  •
  •

Započela je nova sezona nogometne Lige nacija, a Portugal je u Lisabonu, u sklopu skupine 1 Lige A, bio bolji od Hrvatske s 2-1 (2-1).

Diogo Dalot u sedmoj i Cristiano Ronaldo u 34. minuti su doveli Portugalce u vodstvo od 2-0, dok je jedini hrvatski pogodak bio autogol Dalota u 41. minuti.

Portugal je vrlo brzo poveo, strijelac je u sedmoj minuti bio Diogo Dalot. Do kraja prvog dijela nizale su se prilike na obje strane pa je svaka reprezentacija do odmora postigla po jedan pogodak.

U 34. minuti je Cristiano Ronaldo povećao na 2-0, dok je strijelac prvog gola Dalot u 41. pogodio vlastitu mrežu. Nakon udarca Sose lopta se od Dalota odbila u mrežu za 1-2 i nadu hrvatske reprezentacije prije drugog dijela.

U nastavku se smanjio broj pravih prilika, a Hrvatska je u završnom dijelu pritisnula te tražila izjednačenje. Novi reprezentativac Igor Matanović je imao tri prilike, a najbolja je bila ona u 76. minuti kada je dobro pucao pored vratnice.

Hrvatska je stisnula u finišu, ali do poravnanja nije stigla (2:1). U 90. minuti je Andrej Kramarić pogodio vanjski dio mreže i Hrvatska ipak nije uspjela doći do boda u Lisabonu.

Hrvatska je odigrala solidnu utakmicu, izgubila je, ali sad treba uložiti sve snage da se dobije Poljska.

U drugoj utakmici naše skupine nogometaši Poljske su u Glasgowu, na Hampden Parku, pobijedili Škotsku 3-2 golom u 97. minuti.

U nedjelju će Hrvatska igrati utakmicu drugog kola u skupini. Na osječkoj Opus Areni suparnik će biti Poljska kojaz bog pobjede nad Škotskom u gostima (2:3) u dobrom raspoloženju dočekuje nedjeljno gostovanje. Dvoboj počinje u 20:45 sati.

D.M./ Foto: cropix