SAD – Srbija 110:84 Amerikanci razbili Srbe pa se na kraju zabavljali

•
  •
  •
  •

Košarkaši SAD-a su u prvom kolu skupine C opravdali ulogu prvog favorita za zlato i pobijedili su reprezentaciju Srbije rezultatom 110:84

Srbija je počela susret nevjerojatno. Povela je 10:2 što je bilo dovoljno da Steve Kerr zatraži minutu odmora. Očito je to bilo potrebno Amerikancima, koji su pojačali gas i serijom trica preuzeli vodstvo. Držala se Srbija do 20:20, a onda s pet poena u nizu Amerikanci zatvaraju prvu četvrtinu.

U trećoj četvrtini nezaustavljiv je bio Kevin Durant. Pogađao je sve, trice, šuteve s distance i ispod obruča. Gađao je nevjerojatnih sedam od sedam iz igre.

Srbija se nije predavala i došla ne na samo dva poena zaostatka. Ipak, napravili su nekoliko tehničkih grešaka i Amerikanci su otišli na +7, a onda je nevjerojatni Kevin Durant u zadnjoj sekundi iz jako teške situacije iz okreta pogodio za 58:49.

Nestvarno poluvrijeme Kevina Duranta

Bio je to rezultat s kojim se otišlo na odmor. Durant je u prvom poluvremenu postigao 21 poen bez ijednog promašaja. Gađao je 8/8 od toga 5/5 za tri poena.

U trećoj četvrtini Amerikanci ubacili u višu brzinu

U trećoj četvrtini Srbija se imala prilike u nekoliko navrata približiti, ali su otvorene trice promašivali Avramović i Bogdanović. Amerikanci su u tom periodu igri uglavnom održavali tih desetak poena prednosti, a onda se probudio i LeBron James koji je s nekoliko čudesnih poteza pokazao zašto ga mnogi smatraju jednim od najvećih ikad.

Tada su se Srbi pomalo raspali i Amerikanci su u zadnjih deset minuta ušli s golemih 84:65. Sredinom posljednje četvrtine Srbi su stigli s prihvatljivih -13 (73:86), ali Amerikanci odmah podižu u višu brzinu i odlaze na 91:73.  Do kraja utakmice košarkaši SAD-a su se povremeno zabavljali i mrino privelu susret kraju uz uvjerljivih +26.  Završilo je je 110:84

Kod SAD-a najbolji strijelac je bio Kevin Durant s 23 poena, a Srbiju je predvodio Nikola Jokić s 20.

U prvom susretu ove skupine Južni Sudan je iznenđujuće pobijedio Portoriko 90:79.

M.M: /Foto: hrt