Sjajna Hrvatska pobijedila Njemačku 31:26. Ovakvu Hrvatsku želimo gledati

•
  •
  •
  •

Hrvatka rukometna reprezentacija u trećem je kolu skupine A olimpijskog turnira pobijedila Njemačku 31:26. Nakon tri odigrana kola Hrvatska ima dvije pobjede i jedan poraz.

Bila je ovo daleko najbolja utakmica Hrvatske u Parizu, a sigurno i jedna od najboljih i najzrelijih u posljednjih nekoliko godina. Od početka je Hrvatska dominirala. Obrana je bila vrhunska, napad je išao tečno, no u prvom poluvremenu naši igrači su promašili previše zicera. Da su pogodili samo pola, Hrvatska je već tada mogla deklasirati Nijemce.

U drugom poluvremenu je i napad proradio te pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, bila je u stalnom vodstvu, a u nekoliko navrata je imala i tri gola viška, dok su Nijemci u prvih 30 minuta bili samo u jednom vodstvu (5:4).

Fantastični Marinović, genijalni Duvnjak…

Na koncu je Hrvatska dobila prvi dio s 15:13 premda je naša prednost mogla biti daleko uvjerljivija. Nažalost, odabranici izbornika Dagura Sigurdssona su u prvom poluvremenu zapucali čak pet situacija “jedan na jedan” te promašili jedan sedmerac.

Hrvatska je s odličnom igrom nastavila i u drugom dijelu, u 51. minuti je povela s najvećih 26:20. Njemačka se pet minuta prije kraja približila na četiri gola zaostatka (27:23), no više od toga nije išlo. Na koncu je Hrvatska slavila s 31:26.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Ivan Martinović s devet golova te Domagoj Duvnjak, Mario Šoštarić i Luka Cindrić, koji su dodali po pet golova.

Odličan je bio i Dominik Kuzmanović s 11 obrana. Na njemačkoj strani najefikasniji su bili Johannes Golla s osam te Renars Uščins s četiri gola. Wolff je na kraju sakupio osam golova.

U preostalim susretima 3. kola iz ove skupine kasnije se sastaju Španjolska – Japan (14:00) te Švedska – Slovenija (16:00). U četvrtom kolu,  2. kolovoza, hrvatskim rukometašima slijedi ogled protiv Švedske (14:00), a dva dana kasnije i posljednji susret u skupini protiv Španjolske (21:00). Plasman u četvrtfinale izborit će prve četiri ekipe.

Hina/Foto:Cropix