Španjolski mediji: “Na semaforu 69. minuta i rezultat 1:1. Lukino je vrijeme”

•
  •
  •
  •

Real Madrid  je u prvoj utakmici Lige prvaka pobjedio Stuttgart 3:1. Real se mučio s njemačkim viceprvakom i poveo je tek početkom drugog dijela preko Kylliana Mbappea, da bi u 68. minuti poravnao Deniz Undav.

Modrić je ušao u igru u 69. minuti, a u 83. minuti je izveo korner nakon kojeg je Rudiger pogodio za 2-1, da bi u sudačkoj nadoknadi mladi Endrick postavio konačnih 3-1.

Modrić je do nove asistencije u Ligi prvaka stigao nakon što je preciznom loptom pri udarcu iz kuta pronašao Antonija Rüdigera u kaznenom prostoru njemačke momčadi. Rüdiger je svojoj bivšoj momčadi zabio glavom. Španjolski mediji hvale Modrićev doprinos Realovoj pobjedi.

Sport navodi da Modrić nije imao puno dodira s loptom (13), ali da je jedan od njih bio asistencija za pobjednički gol te da je pokazao “kvalitetu koja ga je i dovela do vrha”.

“Lukino vrijeme”

Počast mu je odala i Marca, koja je njegov nastup ocijenila s “osmicom”, njegovo ubacivanje opisuje kao “savršeno”, a  igru kao “magiju koja ne nestaje”: “Na semaforu 69. minuta i rezultat 1:1. Lukino je vrijeme”, piše Marca.

Slično piše i As koji ističe da je Modrić u igru ušao “kako bi vratio red koji Tchouameni nije mogao osigurati”. “Talent nema rok trajanja”, napominje As.