Splićanin osigurao Srbiji prvu medalju na Olimpijskim igrama. Najmanje srebro

•
  •
  •
  •

Damir Mikec, rođeni Splićanin koji nastupa za Srbiju, osigurao je medalju u mješovitim parovima u streljaštvu – zračni pištolj na 10 metara. Mikec i njegova partnerica Zorana Arunović završili su drugi u kvalifikacijama, osvojili su  najmanje srebo te će se s turskim parom boriti za zlato.

Loše su Mikec i Arunović otvorili natjecanje, a onda je Arunović počela osvajati maksimalne bodove pa su u jednom trenutku skočili na prvo mjesto. Kasnije su pali na drugo, a tu ih je Mikec zadržao s 19 pogođenih krugova.

Lavovski dio posla odradila je Arunović, upucala je čak 13 “desetki” i samo dvije “devetke”. Posebno je bila impresivna u drugoj sa svim “desetkama”. Finale je sutra od 9:30.

Damir  Mikec  je prvi je put na Olimpijskim igrama nastupio 2008. godine u Pekingu, a na Igrama u Tokiju  prije  četiri godine osvojio je srebrnu medalju

Mikec je rođen 1984. godine u Splitu, otac mu je bio slovenskog porijekla i vojno lice JNA, a obitelj mu je devedesetih preselila najprije u Herceg Novi, a zatim u Beograd.  Mikec je kasnije govorio kako je odrastajući u Splitu govorio da navija za Hajduk, a u stvarnosti simpatizirao Crvenu zvezdu.

“Jednostavno se dogodilo, tada je Zvezda osvojila sve što se može osvojiti. Odmah sam osjećao ljubav prema Zvezdi. Rođen sam 1984. godine u Splitu i, naravno, tamo je Hajduk glavni, svi za njega navijaju, osim mene.

Kod kuće sam navijao za Zvezdu, a na ulici sam morao govoriti da navijam za Hajduk. Poslije Splita smo otišli u Herceg Novi, zna se da je to grad s puno navijača Zvezde, a zatim u Beograd”, objasnio je Mikec.