Srpski dvojac bio u borbi za finale. Onda je jedan pred ciljem prestao veslati – video

•

Srpski veslači Nikolaj Pimenov i Martin Mačković nisu uspjeli izboriti plasman u finale discipline dvojac na pariće. U svojoj polufinalnoj skupini zauzeli su četvrto mjesto, unatoč tome što su se do kraja utrke duge 2000 metara borili za prolazak dalje.

U završnici utrke Pimenov je naprosto prestao veslati. Mačković pokušavao motivirati da nastavi, ali bez uspjeha, te su završili s vremenom 6:17.33

Prema srpskim medijima, Pimenov je bio izuzetno umoran. U posljednjih 50-ak metara prestigli su ih Rumunji, a ispred njih su završili i Španjolci te Nizozemci.

Prva tri tima osigurala su plasman u finale i priliku za osvajanje medalja, dok su srpski veslači, zauzevši četvrto mjesto, ostali bez te šanse.

Hrvatski predstavnici, braća Valent i Martin Sinković u dvojcu bez kormilara te Damir Martin u samcu, izborili su polufinala svojih disciplina.

Sinkovići će danas u 10:34 nastupiti u polufinalu, dok će Martin svoj polufinalni nastup imati u četvrtak u jutarnjim satima. Braća Anton i Patrik Lončarić nisu se, nažalost, u utorak uspjeli plasirati u polufinale dvojca na pariće.