Srpski napadač zabio golčinu za pobjedu pa isključen zbog sramote – video

•
  •
  •
  •

Umjesto da bude heroj dana srpske lige, Marko Šarić (25) postao je glavna tema zbog primitivnog ispada. Napadač Napretka iz Kruševca ušao je u igru u 85. minuti na gostovanja kod Vojvodine pri rezultatu 1:1 , zabio gol za pobjedu pa dobio crveni karton.

U šestoj minuti sudačke nadoknade spektakularno je zabio za pobjedu, no efektan gol zasjenio je proslavom. To je napravio tako što se trčeći prema rubu terena dva puta hvatao za međunožje provocirajući suparničku klupu.

Ta provokacija nije prošla nezapaženo, s obzirom na to da je utakmica bila prenošena uživo na Arena Sportu. Glavni sudac prvo mu je pokazao žuti karton jer je vidio samo kako Šarić provokativno gleda prema suparnicima.

No, onda je dobio poziv iz VAR sobe da progleda detalje proslave Napretkovog napadača. Imao je što vidjeti i odmah je promijenio svoju odluku te je žuti karton Šariću preinačio u crveni.

Pogledajte zbog čega OVDJE.

Napredak je tako dobio utakmicu, ali i za iduću izgubio onog tko mu je donio pobjedu.

Šarićeva proslava je tema srpskih medija. Telegraf o njoj piše pod naslovom “Srbija ne pamti skandalozniju proslavu”, a Blic o njoj izvještava ovako: “Skandal u prijenosu uživo: Srpski nogometaš dao gol pa pokazivao međunožje rivalu.”

Za spomenuti  je da su mediji u Srbiji slavili Dušana Vlaovića kad je u Kataru zabio gol Švicarskoj za vodstvo 2-1 i primio se za mađunožje. Tad su pisali kako je “Vlaović začepio usta Shaqiriju”, no do kraja su Švicarsci dobili 3:2, a Srbi ispali sa Svjetskog prvenstva kao jedna od najgorih reprezentacija s tek jednim osvojenim bodom.

Šarića čeka suspenzija, koliko dugo procijenit će nadležna tijela srpskog nogometa.

Šarić inače na dresu nosi broj 88, a po tumačenju srpskih medija 88 je numerički kod nacističkih simpatizera.  Broj 8 onačava slovo “H” kao osmo slovo abecede pa  88  znači HH, odnosno Heil Hitler.

D.M. /Foto: Screenshot YT