Što nam to uradiše Šveđani! Poraženi smo s čak 11 razlike (38:27)

•
  •
  •
  •

Hrvatska  rukometna reprezentacija u četvrtom kolu skupine A olimpijskog turnira izgubila je od Švedske 38:27 i prolazak u četvrtfinale morat će tražiti u zadnjem kolu po skupinama protiv Španjolske. Ta se utakmica igra u nedjelju od 21 sat.

Hrvatska je počela fantastično. Kuzmanović je skidao zicere, a u napad je bio nepogrešiv. Hrvatska je u nekoliko navrata imala +4, no onda je uslijedio ogroman pad u igri. Šveđani su ubrzali igru, hrvatska obrana to nije mogla pratiti i prednost se polako počela topiti. Palicka se na drugoj strani razbranio, a hrvatski napad je stao. Švedska je brzom igrom vrlo brzo prešla u prednost i na odmor se otišlo s 18:15.

Početak savršen, a onda katastrofa

Početkom nastavka Hrvatska nije mogla ništa ni zabiti, ali ni obraniti. Palicka je skidao sve, a Kuzmanović ništa i Šveđani su otišli na 23:15. Hrvatska u prvih šest minuta nastavka nije zabila niti jedan gol i nije obranila niti jedan napad. Duvnjak je prvi gol za 23:16 zabio tek u 37. minuti.

Sredinom drugog poluvremena Švedska je otišla na nestvarnih 29:20 i tu je utakmica bila gotova. Do kraja su i Šveđani spustili gas i lagano su susret priveli kraju. Da na kraju Kuzmanović nije obranio nekoliko zicera, katastrofa je mogla biti još veća. Ovo je najteži poraz Hrvatske na Igrama uopće.

Nastavlja se time ritam po kojem svatko svakoga u ovoj skupini pobjeđuje, s tim da je jedini na dnu ljestvice Japan bez pobjede. Hrvatska i Švedska imaju po utakmicu više u odnosu na ostale suparnike, ali trenutačno po četiri boda ima čak pet reprezentacija. Osim Hrvatske i Švedske takav broj bodova imaju i Njemačka, Španjolska i Slovenija.

Kuzmanović čak 14 obrana, a Hrvatska na -11

Prvi strijelac Hrvatske bio je Ivan Martinović s osam golova. Luka Cindrić je postigao pet, Mario Šoštarić četiri, a Domagoj Duvnjak tri pogotka. Vratar Dominik Kuzmanović je upisao 14 obrana.

Kod Švedske je prvi strijelac bio Lucas Pellas s devet pogodaka, dok su po pet u švedsko slavlje ugradili Albin Lagergren Sebastian Karlsson. Golman Andreas Palicka je skupio čak 15 obrana.

Hrvatska je vrlo dobro otvorila utakmicu. Vodila je 10:6 i stala. Krenule su nevjerojatne obrane švedskog golmana Palicke te je na poluvremenu Švedska imala prednost 18:15. Drugi dio je počeo nizom od pet švedskih golova. Poveli su Šveđani 23:15 i time riješili ovaj dvoboj. Osim samog početka Hrvatska je obrambeno odigrala najslabiju utakmicu na olimpijskom turniru.

U posljednjem petom kolu Hrvatska će u nedjelju, 4. kolovoza, igrati protiv Španjolske od 21 sat. Još se sastaju Švedska i Japan od 9 sati i Njemačka i Slovenija od 14 sati.

Hina/Foto: profimedia