Tucak vikao na srpskog suca: “Šupak jedan! Mamu ti je*em bezobraznu!”

•
  •
  •
  •

Hrvatski izbornik poludio je zbog odluke sudaca koji je Matiasu Biljaki dosudili tzv. “brutality” prekršaj, što je značilo četiri minute igrača manje  za Hrvatsku i peterac za Grčku.

Hrvatska  vaterpolska reprezentacija pobijedila je Grčku 14:13 u susretu četvrtog kola skupine A olimpijskog turnira i tako izborila četvrtfinale. Hrvatska će znati s koje pozicije ide u nokaut-fazu nakon zadnjeg kola u ponedjeljak, a tada će od 18:30 igrati zadnji susret po skupinama protiv reprezentacije SAD-a.

Hrvatska je bolje ušla u susret, povela je 3:1, no Grci su zabili čak četiri gola u nizu za vodstvo 5:3. Hrvatska je početkom treće četvrtine izjednačila (5:5), a potom u završnici tog perioda igre i povela s 11:9.

A onda se dogodio sporan trenutak. Matias Biljaka je u jednom plivanju nehotice udario grčkog igrača, a srpski sudac Vojin Putniković je nakon pregleda VAR-a dosudio brutality. To je značilo da je Biljaka isključen, Hrvatska četiri minute igrala s igračem manje, a Grci su dobili i peterac.

Tucak je poludio na tu odluku i tijekom time-outa kod rezultata 12:12 počeo psovati tako žestoko, a sve su zabilježile i TV kamere.

”Pičko jedna. Onaj violence. Zar zato mi radimo tri godine? Šupak jedan. Mamu ti jebem bezobraznu”, vikao je hrvatski izbornik, a onda je smirio svoje igrače:

”Dečki, dobit ćemo ovu utakmicu. Želim ovaj karakter do kraja.”

Hrvatak je na kraju dobila Grčku 14:13 i kao vodeća u grupi osigurala četvrfinale. U posljednjem kolu hrvatske vaterpoliste u ponedjeljak očekuje susret protiv SAD s početkom u 18.30 sati.