•
  •
  •
  •

Gostujuću pobjedu u grupnoj fazi Lige prvaka ostvarila je Benfica koja je u Beogradu porazila Crvenu zvezdu  2:1. Srbijanski mediji tjednima su ovaj susret tretirali kao utakmicu visokog rizika jer se najavljivao dolazak Torcide iz Splita koja je u bratskim odnosima s navijačima Benfice.

“Tijekom granične kontrole osoba i vozila, kako na graničnim prijelazima, tako i na aerodromu Nikola Tesla, kod više navijača Benfice pronađena su obilježja Hajduka i navijačke skupine Torcida”, rekao je potpredsjednik vlade i ministar unutarnjih poslova Ivica Dačić.

Pronađeno je, a potom iz sigurnosnih razloga zaplijenjeno desetke naljepnica, zastava, majica i znački s obilježjima Hajduka i Torcide.

“Ministarstvo unutarnjih poslova u skladu sa svojim djelokrugom rada i zakonskim ovlastima, prema svim osobama koja se zateknu u izvršenju kaznenih djela i prekršaja, u suradnji s nadležnim tužiteljstvom, poduzet će mjere i radnje u cilju njihova daljnjeg procesuiranja”, kazao je Dačić.

Benfica je u Beogradu pobjedila Crvenu zvezdu 2:1 efektnim golovima u ranoj fazi susreta. Portugalski velikan je poveo već u devetoj minuti golom Kerem Akturkoglua. Bila je to brza akcija gostiju. Angel di Maria je na krilu uposlio Alexandera Baha koji je prebacio na drugu stativu do Akturkoglua kojem nije bilo teško zabiti.

Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 29. minuti kada je Orkun Kokcu sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

Domaćin je u samoj završnici zakomplicirao situaciju smanjivši rezultat golom Felicia Milsona u 86. minuti. U sudačkoj nadoknadi Benfica je mogla zabiti i treći gola, ali je Zeki Amdouni pogodio stativu.

Po završetku utakmice prvog kola Lige prvaka između Crvene zvezde i Benfice pristaše domaćeg kluba pokušale su se obračunati s gostima iz Portugala. Na zapadnoj tribini Marakane manje skupina Delija zaletjela se prema No Name Boysima koji su bili na južnom dijelu ograđeni. Srpska policija je bila prisutna i spriječili su bilo kakav okršaj na stadionu.

Srbijanski mediji tjednima su ovaj susret najavljivali kao utakmicu visokog rizika jer se najavljivao dolazak Torcide iz Splita. Jedan je navijač portugalskog kluba pretučen prije utakmice jer jer na sebi imao i obilježja Hajduka. Snimka udaranja nesretnog mladića objavljena je na poznatoj navijačkoj stranici Hooligans.cz, ali i ubrzo uklonjena.

Nesretnog navijača u majici Torcide išamarali su, a onda se netko umiješao i spriječio još veći kaos.

Na stadionu “Rajko Mitić” pjevala se jeziva pjesma “Mrzim Hajduk i Torcidu, mrzim tebe, Marjane,  sa sjekirom u ruci poklat ću Splićane”, stihovi su jedne od “pjesama” koju su  pjevali navijači Zvezde.

Očekuje se reakcija UEFA koja u svim sličnim slučajeva kažnjava klub zbog neprikladnih uzvika njezinih navijača.

M.M. /Foto: Twitter