Vekić čak četiri puta izlazila na teren za pobjedu i četvrtfinale Wimbledona

•
  •
  •
  •

Nakon tri kišna prekida i ukupno 98 minuta igre, najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić izborila je plasman u svoje prvo četvrtfinale Wimbledona pobijedivši u meču osmine finala Španjolku Paulu Badosu sa 6:2, 1:6, 6:4 u njihovom prvom međusobnom dvoboju. Vekić će u četvrtfinalu igrati protiv Novozelanđanke Lulu Sun

Vekić (WTA – 37.) i Badosa (WTA – 93.) su dvoboj na terenu 2 započele nekoliko minuta poslije 14 sati po srednjoeuropskom vremenu, a završile ga pet i pol sati poslije.

Svaka je tenisačica bila nadmoćna u jednom od prva dva seta. Tako je nakon 28 minuta igre Vekić imala 5:2, 30:0 prije prvog kišnog prekida, a Badosa je prijed drugog prekida vodila 5:1 u drugom setu.

I treća runda dvoboja je bila sličnog trajanja, a završila je vodstvom Vekić 4:3 bez prednosti ‘breaka’ u odlučujućem setu.

Kad su se posljednji put vratile na teren, nakon 45-minutne stanke, Španjolka je odigrala sjajan servis-gem, zabila dva asa i lakoćom izjednačila na 4:4. Vekić se malo pomučila, ali je uspjela doći do prednosti 5:4.

Osječanka je odigrala dva sjajna poena na otvaranju desetog gema i došla do 0:30. Badosa je odgovorila nizom od tri poena, ali nije uspjela završiti gem. Kod izjednačenja je loše reagirala na duboku loptu Vekić i promašila bekend za prvu meč-loptu hrvatske tenisačice.

Ponovno je Španjolka pogodila prvi servis, ali je Vekić ostala u poenu i dočekala Badosin posljednji promašaj za tešku i veliku pobjedu, kojom je po prvi put došla do četvrtfinala u Wimbledonu, a ukupno treći put na Grand Slam turnirima (Australian Open 2023., US Open 2019.).

tportal
Badosa je ostala na čekanju na svoje prvo četvrtfinale u All England Clubu. Ovo joj je bio treći poraz u osmini finala.

Vekić će u četvrtfinalu igrati protiv Novozelanđanke Lulu Sun (WTA – 123.), kvalifikantice koja je nastavila svoj senzacionalni pohod na ovogodišnjem Wimbledonu i pobjedom 6:2, 5:7, 6:2 protiv domaće miljenice Emme Raducanu (WTA – 135.) došla do četvrtfinala.

Za ljevoruku 23-godišnju novozelandsku tenisačicu ovo je tek drugo sudjelovanje u glavnom turniru nekog Grand Slam turnira, a debitirala je na ovogodišnjem Australian Openu, gdje nije prošla prvu prepreku.

Na putu do četvrtfinala Sun je u prvom kolu šokirala ovogodišnju finalisticu Australian Opena, Kineskinju Zheng Qinwen, a potom izbacila Ukrajinku Starodubcevu, Kineskinju Zhu Lin i u osmini finala zaustavila nekadašnju senzacionalnu pobjednicu US Opena Emmu Raducanu.