•
  •
  •
  •

Hrvatska tenisača Donna Vekić se pobjedom nad Novozelanđankom Lulu Sun 5:7, 6:4, 6:1 plasirala u polufinale Wimbledona.

Iako je službeno iograla Hrvatica protiv Novozelanđanjke, možemo reći i da su danas igrale dvije Hrvatice. Lulu Sun  rođen u miješanom braku. Njezin otac je Hrvat, a majka joj je Kineskinja. Otac 23-godišnje tenisačice je Hrvat Zdeslav Radovčić.  Zvala se Lulu Radovčić, ali i Lucija Radovčić dok je igrala pod hrvatskom zastavom. Prezime Sun je uzela od svoje majke.

Inače, tenisačica s Novog Zelanda senzacija je ovogodišnjeg Wimbledona. Trenutno je 123. igračica na WTA ljestvici, ušla je na turnir kao kvalifikantica i ostvarila uspjeh karijere.

U četvrtfinalu je pobijedila britansku tenisačicu Emmu Raducanu rezultatom 6:2, 5:7, 6:2. Raducanu je 2021. godine osvojila US Open, dok 23-godišnja Lulu Sun nikad u karijeri nije bila ni blizu takvog ostvarenja.

Sam plasman među četiri nabolje tenisačice najpoznatijeg svjetskog turnira donio joj je ogromnu zaradu koja se, ako ode do kraja, može gotovo učetverostručiti. A dobro zvuči i nagrada za ulazak u finale.

Osječanka je plasmanom u polufinale zaradila 846 tisuća eura. Pobjednica Wimbledona osvojit će 3.2 milijuna eura, dok će poražena u finalu osvojiti 1.66 milijuna eura.

U polufinalu će se Donna Vekić sastati s pobjednicom susreta između sedma igračice svijeta Talijanke Jasmine Paolini i Amerikanke Emme Navarro koja je na 19. mjestu na WTA ljestvici.