VIDEO / Je li gol Livaje protiv Osijeka trebao biti priznat?

•
  •
  •
  •

Hajduk je u utakmici petog kola SuperSport HNL-a slavio 1:0 protiv Osijeka na Poljudu. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Marko Livaja u 56. minuti koji tako nastavlja s nevjerojatnim individualnim učinkom na početku prvenstvene sezone.

Hajduk je dosad zabio sedam golova u SHNL-u, a Livaja je zabio četiri i za tri asistirao.

Na utakmici su se dogodile dvije sporne situacije. Prva se dogodila neposredno prije nego je Livaja zabio pogodak za vodstvo i pobjedu.

Na samom početku akcije došlo je do duela dva igrača i mogućeg prekršaja stopera Dominika Prpića na napadaču Osijeka Arnelu Jakupoviću, što je vidjela i VAR soba pa je suca Zebeca pozvala da pogleda snimku.

U VAR sobi bio je sudac Jović, koji je očito bio stava da je Prpić napravio prekršaj, jer inače ne bi zvao Zebeca da pogleda snimku.

Spornu situaciju pogledajte u videu:  (4:30 min)

Zebec je dosta dugo gledao sporni duel, potom je krenuo prema terenu, pa se još jednom vratio. Je li na tom povratku vidio nešto što mu je u prvom gledanju promaklo? Kako god, Zebec je ostao pri stavu da Prpić nije napravio prekršaj te je priznao Hajdukov pogodak.

Je li gol Rokasa Pukštasa trebao biti priznat?

Druga sporna situacija se dogodila u 60. minuti utakmice. Ivan Rakitić je izveo slobodan udarac s desne strane i ubacio loptu u kazneni prostor gdje se nalazilo pet igrača Hajduka i sedam igrača Osijeka.

Najviši u skoku na drugoj strani je bio Rokas Pukštas, koji je glavom sa šest metara pogodio suprotni kut golmana Marka Malenice za, činilo se, povećanje vodstva Hajduka.

Vidjet ćemo što će reći Komisija za suce, te francuski šef Layec, ali realne su šanse da bi Zebec mogao biti “ukoren” zbog toga što nije prihvatio sugestiju VAR-a. Zebec se pak može pravdati kriterijem koji je imao tijekom utakmice, jer je puštao dosta čvrste duele, poglavito u prvom poluvremenu.

M.M. /Foto: YOuTube