•
  •
  •
  •

Češki tenisač Tomas Machac plasirao se u svoje prvo ATP finale nakon što je u polufinalu turnira u Ženevi pobijedio prvog tenisača svijeta Srbina Novaka Đokovića sa 6:4, 0:6, 6:1.

Machac, koji je trenutno 44. tenisač na ATP ljestvici, izborio je najveću pobjedu u karijeri nakon dva sata i osam minuta igre te će za titulu igrati protiv pobjednika susreta između Norvežanina Caspera Ruuda i Talijana Flavija Cobollija.

Đoković je izgubio prvi set, pa se ekspresno vratio u drugom, a  početkom trećeg pokazao nervozu. Osobito je bijesan bio nakon što mu je stožer udijelio savjete oko reterna koji se Đokoviću baš i nisu svidjeli.

Savjeti s klupe nisu pomogli. Nakon 1-1 u trećem setu Machac je serijom 5-0 došao do konačnih 2-1 u setovima i plasirao se u svoje prvo ATP finale.

Đokovića je tijekom prvog seta kamera ulovila kako mu se trese ruka dok pije vodu. Zaronio je glavu u ručnik i bilo je jasno da nešto nije u redu. Scena je iznenadila i ljude na stadionu.

Pokazivao je da ga boli ruka, a liječnici su mu morali pružiti pomoć.

Đoković je ovim porazom i dalje bez titule u 2024. godini. U Rimu je ispao u drugom kolu Čileanca Alejandra Tabila, u polufinalu Monte Carla izbacio ga je Casper Ruud, a u Indian Wellsu je rano ispao nakon poraza od Luce Nardija.

Idući turnir na kojem će nastupiti bit će Roland Garros koji počinje u nedjelju.