VIDEO / Vida vraćao loptu golmanu pa zabio efektan autogol

•
  •
  •
  •

Kapetan AEK-a i bivši hrvatski reprezentativac Domagoj Vida zabio je autogol u prvoj utakmici 2. pretkola Konferencijske lige protiv Inter Escalesa iz Andore.

Igrala se 65. minuta, grčka momčad imala je u tom trenutku komotno 4:0 vodstvo, kada je u pokušaju da spriječi jedno dodavanje prema protivničkom napadaču Vida s dvadesetak metara glavom odigrao prema svome golmanu

Lopta je preletjela 193 centimetra visokog i loše postavljenog Thomasa Strakoshu i završila u mreži AEK-a. Nije to velika tragedija jer je grčki klub u tom trenutku vodio s 4:0.

Autogol Vide pogledajte OVDJE.

Momčad iz Andore skoro napravila senzaciju

AEK je sjajno ušao u utakmicu. Bivši igrač Dinama Robert Ljubičić zabio je za 1:0 već u šestoj minuti. Uslijedili su golovi Levija Garcije (20′) i Mijata Gaćinovića (31′) te početkom drugog poluvremena i Harolda Moukoudija (53′).

Deset minuta kasnije Garcia nije realizirao kazneni udarac za 5-1 vodstvo AEK-a, a to je iskoristio Inter koji je golovima Andreua i Martineza u završnici susreta stigao do ‘živog’ rezultata.

Vidin autogol dao krila gostima koji su u ovu utakmicu ušli kao totalni autsajderi. Strakosha je skrivio penal koji je u 78. minuti realizirao Sascha Andreu, a nakon toga je za 4:3 zabio i Martinez Viti.

Srećom po AEK, Andorci nisu uspjeli stići do izjednačenja. Uzvrat se igra za tjedan dana u Andori.

D.M. /Foto: Screenshot streamin.me