•
  •
  •
  •

Vukovar 1991 je napravio sjajan posao u Zagrebu, u zapadnom kvartu metropole, u okviru 7. kola SuperSport Prve NL! Minimalnom pobjedom protiv Rudeša 1:0 momčad Branka Karačića osvojila je maksimalna tri boda i učvrstila lidersku poziciju, sada s čak deset bodova predosti ispred Rudeša, praktički jedinog protukandidata za naslov prvaka kojeg je danas bacio na koljena u njegovu dvorištu.

Odluka je pala već u 5. minuti kada je Gonzalez izveo korner, a Tadić na vrhu peterca nadvisio Baltića i Srbljinovića pa glavom pogodio za – ispostavilo se na kraju konačnih – 0:1.

Imao je Vukovar 1991 u 22. minuti sjajnu šansu za 0:2, ali Kralj je vrhunskom intervencijom sačuvao mrežu, nesuđeni strijelac bio je Pelko.

Sjajne šanse za izjednačenje, pak, Rudeš je propustio u nastavku ogleda u kojem je briljirao golman Mandić koji je upisao četiri obrane, od kojih neke pripadaju kategoriji nestvarnih! Čuvar vukovarske mreže najzaslužniji je za prekid Rudešove serije (četiri pobjede u nizu!), odnosno za trokorak kojim se Vukovar 1991 značajno približio ulasku elitu.

Dobra vijest je to i za sve one vinkovačke ljubitelje nogometa koji su se zaželjeli elitnog razreda, Dinama, Hajduka, Rijeke, Osijeka…

Jer, Vukovar 1991 će, dokopa li se SuperSport Prve HNL, domaće utakmice igrati u Vinkovcima. Na jedinom travnjaku Vukovarsko-srijemske županije koji ispunjava HNS-ove uvjete!

Nakon sedam kola Vukovar je prvi s 19 bodova, druga je Opatija s 14,  koliko imaju i Sesvete na trećem mjestu. Rudeš je  sedmi s 9 bodova.

D.M /Foto: HNK Vukovar 1991