Zovi Harryja ako želiš izgubiti. Šesto finale i opet – ćorak

•
  •
  •
  •

Engleska je sinoć izgubila 2-1 od Španjolske u finale Eura odigranom u Berlinu, a to znači da je Harry Kane još jednom ostao bez trofeja. Šesti put u karijeri

Upravo je nevjerojatno da Bayernov golgeter još uvijek nije osvojio niti jednu titulu u cjelokupnoj klupskoj karijeri u kojoj je već priskrbio gomilu individualnih priznanja zbog svojih nevjerojatnih napadačkih brojki.

Ovo mu je bilo šesto finale nekog natjecanja u kojemu je nastupio i sve ih je izgubio, a Englezi mu zamjeraju sinoćnji nastup, kao i općenito igre koje pruža u finalima.

Gareth Southgate jučer je zamijenio Kanea nakon 61. minute igre i na tome mu nitko ne može previše zamjeriti budući da je engleski napadač bio neprimjetan.  Kane je u tih sat vremena imao 13 dodira s loptom, kompletirao je tek pet dodavanja, a tek je jednom odlučio zapucati i taj mu je pokušaj završio u bloku.

Mnogi su se sjetili da se nije iskazao ni u finalu Eura 2020. pa su izvukli podatak o tome da je Kane u te dvije završne utakmice uknjižio tek jedan jedini dodir u suparničkom šesnaestercu.

Toliko ih je imao i Jack Grealish, koji na ovaj Euro nije ni pozvan, a prije tri godine odigrao je samo 21 minutu protiv Italije na Wembleyju. Taj podatak prilično je zapanjio Engleze. Kane je u najavi utakmice rekao da bi dao sve što je napravio u karijeri samo za tu pobjedu protiv Španjolske, ali ona nije došla.

“Zaista je teško riječima opisati kako se svi mi sada osjećamo. Teška utakmica. Učinili smo sve da se vratimo u utakmicu i borili smo se. Teško je kada primite gol u posljednjim minutama. U prvom poluvremenu smo se mučili, nismo mogli držati loptu duže u našem posjedu. Drugo poluvrijeme je bilo bolje i postigli smo gol”, kazao je nakon utakmice utučeni Kane.

“Propustili smo još jednu priliku, ali doći do finala nije nimalo lako. Morate iskoristiti ovakve prilike kad vam se ukažu, a mi to ponovo nismo uspjeli. Ekstremno bolan osjećaj i boljet će dugo”, dodao je Kane koji je, igrom slučaja i spletkom okolnosti, stekao etiketu ‘luzera.’

Čak ni dolazak u Bayern iz Münchena nije se pokazao kao pun pogodak za Kanea jer s moćnim njemačkim klubom nije osvojio niti jedna trofej. Planove im je pokvario Bayer iz Leverkusena.

Ono što je posebno zanimljivo jest podatak kako je do dolaska Kanea Bayern  München imao čak 11 uzastopnih titula. A ispada kako je taj savršen niz prekinut baš u sezoni kad je potpisao Harry Kane koji je, usprkos tome što je postigao 36 golova te je stekao titulu najboljeg strijelca njemačkog prvenstva, ostao razočaran.

Prvo je Bayern u Superkupu poražen od Red Bull Leipziga 3:0,  u Kupu Njemačke doživjeli su šok od trećeligaša Saarbrückena 2:1. Što se prvenstva tiče poznato je kako su nogometaši Bayer Leverkusena bez poraza osvojili Bundesligu te su tako daleko iza sebe ostavili Bayern.

Ppis natjecanja u kojima je gubio u finalima je impresivan.

1. Izgubio 2 finala Liga kupa Engleske
  2. Izgubio finale Lige prvaka
  3. Izgubio finale Eura 2020.
  4. Izgubio Njemački Superkup
  5. Izgubio finale Eura 2024.

Pedantni statističari tako su izvukli sljedeće podatke kad je napadač Harry Kane u pitanju: Odigrao je 643 utakmice u 14 godina karijere, postigao ukupno 510 golova, osvojio je 14 individualnih nagrada i poražen u šest finala koje je igrao.