Neugodna situacija na HTV-a zbog Olma: Zdravko naredio, Zoran izvršio…

•
  •
  •
  •

Dani Olmo igra fantastično na Europskom prvenstvu u Njemačkoj, na kojem je s tri gola na diobi prvog mjesta strijelaca, a s dvije asistencije na diobi drugog. Njegova Španjolska je u finalu natjecanja i lako bi se mogle obistiniti najave direktora turnira Philippa Lahma koji je najavio da će upravo Olmo biti najbolji igrač ovog Europskog prvenstva.

Olmo je posebno dobar bio u ogledu protiv Njemačke, kad je na teren poslan u osmoj minuti kao zamjena za ozlijeđenog Pedrija. Prvo je zabio za 1:0 u 51., a onda asistirao za pobjedu Španjolske u 119. minuti ogleda u Stuttgartu.

Jučerašnjim golom Francuskoj odveo je Španjolsku u finale, a zabijao je još Gruziji te asistirao i u utakmici protiv Albanije. U pobjedi protiv Gruzije s 4-1 u osmi finala, bivši igrač zagrebačkog Dinama je zabio posljednji pogodak na utakmici u 83. minuti.

Olmo je u ljeto 2014. kao 16-godišnjak došao iz Barcelone u Dinamo bez odštete. Pet i pol godina kasnije, u zimu 2020., Dinamo ga je prodao Leipzigu za 29 milijuna eura. Uz to, prvak Hrvatske u ugovor je ugradio klauzulu po kojoj mu pripada i 20 posto od zarade koju će njemački klub imati prilikom Olmove prodaje.

Cijena na Transfermarktu trenutno mu je 50 milijuna eura, Leipzig ima odštetnu klauzulu od  60 mil. eura, a neupitno je da će mu cijena nakon Eura porasti.

Olmo je  hvalospjeve je doživio i u studiju HRT-a gdje su ga posebno pohvalili Mario Cvitanović, Tomislav Ivković i Robert Matteoni.

“Opet je danas uzeo ekipu u svoje ruke, nametnuo se kao vođa i kao lider”,- rekao je Cvitanović, a potom se na njega nadovezao Ivković.

“Kada je Olmo u pitanju, svi ga znamo, u pozadini i Cvita. Zašto voli Dinamo, zašto respektira Dinamo i kao klub i sve hrvatske igrače? Za njegov uspjeh je Dinamo strahovito zaslužan. Zdravko Mamić naredio, Zoran Mamić izvršio kao trener, a Bjelica ga doradio.”

Potom je reagirao Cvitanović: Bio je još i kod mene.

Ivković: Da, ali u B momčadi.

Cvitanović: Ne, u prvoj momčadi.

Ivković: Dobro, ali kratko.

Cvitanović: Ne, godinu dana. Krucijalnih za njega.