POLJSKI MEDIJI: „ZAHVALJUJEMO ZA BRISELSKU RASPRAVU O POLJSKOJ JER NAŠA VLADA NEĆE MOĆI CENZURIRATI VIJESTI O MASOVNIM SILOVANJIMA!Poljski mediji nestrpljivo očekuju 13. siječnja 2016. godine, dan kada će se Bruxellesu raspravljati o Poljskoj, o događanjima u Poljskoj nakon provedenih demokratskih izbora u drugoj polovini 2015. godine na kojima je poljska stranka Pravo i Pravda (PiS) dobila većinu u poljskom parlamentu te je mogla bez koalicija samostalno sastaviti vladu.
Stranka Pravo i Pravda je donijela neke zakonske odluke kako bi provela reforme u Poljskoj, a koje su sporne Europskoj Komisiji.
U tijeku katastrofalne sigurnosne situacije nakon masovnih ulazaka ilegalnih migranata u prostor Europske Unije, a posebno u Francuskoj te nedavno i u Njemačkoj gdje se u zadnje vrijeme događaju masovni zločini, pljačke te silovanja, Europsku komisiju više od toga brine demokracija i stanje medija u Poljskoj.
Iz tog razloga poljski mediji cinički analiziraju situaciju koja će se događati u Bruuxellesu 13. siječnja 2016. godine pa se zahvaljuju Jean-Cloudu Junckeru na raspravi u kojoj će moći otvoreno prezentirati stanje u Poljskoj te izvijestiti o svim ovim događajima koje je pokrenula njemačka kancelarka svojim pozivima ilegalnim migrantima nakon čega je uništen schengen, ugrožena nacionalna sigurnost članica Europske Unije. Teme o kojima će se moći raspravljati:
1) Demokratski izbori u Poljskoj nisu ukinuti, nedavno su se dogodili:
2) Protuvladine demonstracije nisu zabranjene, također su održane nedavno u miru bez gubitka života i opreme;
3) Poljska ima demokratski izabranu vladu za razliku od nekih dražva u Europi gdje trenutno nema vlada;
4) Poljska ima Ustavni sud, koji sve države u Europi nemaju, s dodatkom da je većina sudaca izabrana od strane oporbe;
5) Ulice su sigurne, masovne pljačke ili silovanja su nezamisliva, nije bilo terorističkih napada na redakcije ili diskoteke;
6) Mediji su slobodni, nisu cenzurirani od strane vlade ili primjerice nema blokada informacija o masovnim silovanjima. Posebno su prisutni njemački mediji koji imaju puno više slobode nego kod kuće u Njemačkoj;
7) Postoji tolerancija, ne spaljuju se centri za tražitelje azila, nema ubojstava na rasnoj, etničkoj ili homofobnoj mržnji. Jedino političko ubojstvo se dogodilo prje 5 godina pri čemu je žrtva bio aktivist stranke Pravo i Pravda;
8) Ženska prava se poštuju, ni predsjednik ni gradonačelnik ne savjetuje ženama da ne idu same na ulicu, da ne odjevaju izazovnu odjeću i da se kreću u većim grupama. Nema prijetnji ženama i djeci zbog neplaćene alimentacije
Eto to su danas dvostruka mjerila koja nameću Njemačka, Nizozemska i ostale “naprednjije” članice EU u odnosu na manje vrijedne članice kao što su Poljska i ostale članice Višegradske grupe. Došlo je vrijeme da se takve stvari moraju početi mijenjati.
M.G. /Novi pogledi
Bivši ministar zdravstva Vili Beroš iz istražnog je zatvora u petak uputio predsjedniku Sabora zahtjev za aktivacijom saborskog mandata osvojenog na…
Zvonimir Boban dobio je dugogodišnji spor s AC Milanom oko smjene s mjesta sportskog direktora…
U Nyonu je održan ždrijeb četvrtfinala Lige nacija. Ždrijeb je odlučio da Hrvatska za Final…
Komentiraj