Načelnik Krnjaka Dejan Mihajlović iz SDSS bio je 5. kolovoza u Sremskoj Rači, na skupu koji je nazvan “Komemoracija za žrtve Oluje”. (Na slici je druge s desna s maskom).
Osim što je načelnik Krnjaka Dejan Mihajlović i stranački je vrlo aktivan. Predsjednik je lokalnog i županijskog SDSS-a te član brojnih stranačkih tijela.
Na službenoj stranici SDSS-a navodi se da je član Glavne skupštine i Glavnog odbora stranke(potpredsjednik), član Predsjedništva te potpredsjednik stranke koju vodi Milorad Pupovac.
Osim stranačkih dužnosti Mihajlović je član Udruge antifašista Općine Krnjak, Glavnog odbora SKD “Prosvjeta”, Vijeća srpske nacionalne manjine Karlovačke župana te predsjednik DVD-a “Debela Kosa” Krnjak. Zbog načina upravaljanja imovinom DVD-a na njega su ljuti i lokalni Srbi koji nam govore da je privatizirao vozila i opremu.
Uz Dejana Mihajlovića skupu u Sremskoj Rači iz Hrvatske je nazočio i Milan Vrga, načelniko općine Gvozd. (Na slici prvi s desna s maskom i crnom kravatom). Za primijetiti je da su samo njih dvojica nosili maske.
Uvaženi gosti
I Mihajlović i Vrga bili su uvaženi gosti kod Vučića. Stoje odmah iz predsjednika Vučića i premijerke Ane Brnabić te Milorada Dodika, srpskog člana Predsjedništva BiH i Željke Cvijanović, predsjednice RS-a, što upućuje na zaključak da su bili dio službenog protkola.
Skupu je nazočio i patrijarh SPC Irinej.
Pokušali smo stupiti u kontakt s g. Mihajlovićem i čuti njegov komentar.
U općini Krnjak su nam potvrdili da je Mihajlović nazočio skupu u Sremskoj Rači, ali ne kao gradonačelnik već po stranačkoj ili nekoj drugoj funkciji pa to ne mogu komentirati. Mihajlović je odmoru, kažu da vjerojatno nije u Hrvatskoj pa kad se javi prenijet će mu poruku.
Iz SDSS-a su nam potvrdili kako znaju da je Mihajlović bio na skup kod Vučića, ali nije išao po stranačkoj dužnosti, nisu upućeni u njegov boravak u Srbiji, ali da ih je zateklo kad su ga vidjeli odmah do Vučića.
U Srpskom narodnom vijeću nitko se tijekom dana nije javljao na telefon, ali ne vjerujemo da je išao kao njihov izaslanik jer Mihajlovića nema na popisu dužnosnika SNV-a ni na lokalnoj ni na nacionaloj razini.
Iz biografije Dejana Mihajlovića
U službenoj biografiji Dejana Mihajlovića piše da je Srbin prvoslavne vjere, rođen u Karlovcu 1980. godine, a u Srbiju je otišao s 11 godina te da je Prometni fakultet završio u Novom Sadu. Načelnik je općine 2013. do danas. Moguće da je kupu nazočio kao član neke od udruga izbje glih Srba. No, čekamo još službenu potvrdu.
Na skupu u Sremskoj Rači predsjednik Srbije Aleksadandar Vučić ponovio je da Srbija Oluju smatra zločinom.
“Nećemo slaviti tragediju srpskog naroda, ubijanje srpskih civila, ubijanje srpske djece, ne pristajemo na poniženje. Pomirenje – da, ali poniženje – ne”, rekao je Vučić na mostu u Sremskoj Rači
“Nemojte nas tjerati da slavimo zajedno s vama ubijanje Srba, govoreći nam kako su ovo veliki koraci naprijed. Slavite vi što god hoćete, radujte se, a mi ćemo tugovati za našim Krajišnicima, Dalmatincima, Kordunašima, Banijcima…za svima onima koje ste s radošću protjerali s njihovih stoljetnih ognjišta”, rekao je Vučić.
Prije dva dana Dejan Mihajlović je za Večernji list, na temu proslave Oluje, kazao kako smatra da je odlazak potpredsjednika Vlade Borisa Miloševića u Knin iskorak u odnosima Hrvata i Srba u Hrvatskoj i odnosima Srbije i Hrvatske kao država.
“Srbi moraju prihvatiti da je Oluja uspješna vojna akcija hrvatske Vlade, a Hrvati da je Srbi ne mogu slaviti jer su ostali bez svojih domova. To što je politika napravila minimum je za bolje odnose; kako bismo se izvukli iz ‘rovova’ u kojima su ukopani. Hrvatska Vlada danas ima kapacitet i želi ići u tom smjeru.
Mi u SDSS-u također smo prepoznali da je to takav trenutak i da treba ići tim putem. Put nije lagan nikome i pritisaka će biti još i na hrvatsku Vladu i na nas kao pripadnike manjinske zajednice, ali će u konačnici rezultat biti dobar. I kada svi pritisci splasnu, uvjeren sam da će svi biti vjerojatno jako pametni i reći će da su čitavo vrijeme bili za to i mislili isto” kazao je Mihajlović,
Nazočnost u Sremskoj Rači, gdje se u Oluji govori kao o “zločinu koji traje”, nije spomenuo, a novinar ga nije pitao.
M. Marković/Foto: N1bg